Sztuka degustacji

 

czyli jak oceniać winonapój uzyskiwany na drodze całkowitej lub częściowej fer... (...)

Czwarty tom Vademecum „Czasu Wina”

 

Fot. ArchiwumSpis treści:

Warunki przeprowadzenia degustacji

Jak i po co degustujemy?

Analiza wzrokowa

Analiza zapachowa
Zapach, aromat, bukiet
Trzy nosy
Porządek aromatów
Charakterystyka zapachowa

Analiza smakowa

Atak i faza środkowa
Równowaga wina
Posmakposmak jest ostatnim wrażeniem, jakie pozostawia w ustach k... (...)
Charakterystyka smakowa

Zamów subskrypcjęZapis oceny wina
Skale punktowe
Punktacja Parkera
Punktacja Unii Enologów
Kalibracja
Tastevin
Degustacja i palenie

Vademecum „Czasu Wina” to odpowiedź redakcji „Czasu Wina”, największego polskiego magazynu winiarskiego, na zapotrzebowanie wciąż rosnącego w naszym kraju rynku. Z roku na rok spożywamy bowiem coraz więcej win, z roku na rok coraz zresztą lepszych. O wiele wolniej jednak rozwija się polska kultura winna. Nasz przewodnik, przygotowany przez znawców tematu od lat piszących o winach, ma za zadanie obalić mity i stereotypy narosłe przez długi czas winnej posuchy w naszym kraju i dać Państwu – w jasnej i przystępnej formie – wiedzę i umiejętności pozwalające nie tylko na świadomy i właściwy wybór najlepszych win w sklepie czy restauracji, ale także na czerpanie z nich największej możliwej radości i przyjemności. Naszym celem jest wyposażenie Państwa w najbardziej aktualne informacje dotyczące regionów i apelacji winiarskich świata – wbrew pozorom bowiem w tym niezwykle pociągającym świecie zmiany dokonują się dziś z dnia na dzień.

Autorami przewodnika są redaktorzy „Czasu Wina”:

Wojciech Gogoliński
– znawca win i alkoholi, redaktor senior „Czasu Wina”, b. redaktor naczelny „Magazynu Wino” i „Czasu Wina”, autor bestsellerowej Encyklopedii Alkoholi, założyciel i pierwszy prezes Stowarzyszenia Sommelierów Polskich, juror wielu międzynarodowych konkursów winiarskich.

Michał Bardel – dziennikarz, nauczyciel akademicki, redaktor naczelny „Czasu Wina”, publicysta „Tygodnika Powszechnego”, juror w międzynarodowym konkursie Mundus Vini oraz wykładowca Collegium Civitas w Warszawie.

Jak kupić Vademecum