Targi EuroGastro w kwietniu

W dniach 6 – 8 kwietnia  w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie odbędzie się jubileuszowa, 20 edycja Międzynarodowych Targów Gastronomicznych EuroGastro 2016. Wśród wystawców – winiarze z Tejo.

Rejestrując się online na: www.mttargionline.pl/EuroGastro2016 przedstawiciele z branży otrzymają  50% zniżki na bilet wstępu. Wśród prezentowanej oferty na targach nie zabraknie nowości, które z pewnością zainteresują właścicieli i menadżerów lokali gastronomicznych, hurtowni, sklepów, hoteli, a także barmanów, baristów czy szefów kuchni. Wystawcy przygotowali także wiele atrakcji dla branżowych odwiedzających.

Oferta od A do win

Na EuroGastro propozycję win przedstawi aż 12 producentów win z portugalskiego regionu Tejo. Będzie można skosztować zarówno win stworzonych ze szczepów międzynarodowych jak i popularnych właśnie w Tejo: Touriga Nacional, Fernão Pires i Aragonês. Przy stoisku swoją wiedzą będą się dzielić najlepsi polscy sommelierzy. W ofercie targowej znajdą się poza tym napoje, szeroki wybór piwa, win, nalewek i mocnych alkoholi oraz sprzęt i akcesoria barmańskie.
Podczas Targów zaprezentują się producenci i dostawcy najwyższej jakości wyposażenia zaplecza kuchennego, akcesoriów dla gastronomii czy sprzętu cateringowego. Będzie można zapoznać się z szerokim wachlarzem elementów wyposażenia sal restauracyjnych i barów. Dostępne będą m.in. dekoracje wnętrz, zastawy stołowe, porcelana, szkło, pojemniki cateringowe, jak również oprogramowanie, nowoczesne urządzenia fiskalne i POS.

Kawa w światowej odsłonie
Nowością Targów EuroGastro będzie strefa Coffee Village. W specjalnie wydzielonej przestrzeni zaprezentują się kraje słynące z upraw kawy, m.in. Brazylia i Jamajka. Profesjonaliści będą mogli nawiązać bezpośrednie kontakty, a także z pierwszej ręki zasięgnąć informacji na temat upraw, gatunków kawy, selekcji ziaren i doboru mieszanek. Istotnym elementem będą warsztaty kawowe i prezentacje firm, które posiadają w ofercie sprzęt i akcesoria pozwalające profesjonalnie przygotowywać kawę. Coffee Village będzie także sceną dwóch ważnych wydarzeń: VIII Olimpiady Kawy® pod patronatem SCAE (Speciality Coffee Association of Europe) oraz finału I Olimpiady Kawy® dla Szkół Gastronomicznych.

Mistrzowska kuchnia
Podczas targów odbędą się również autorskie konkursy kulinarnych mistrzów, którzy od lat kształcą adeptów tej dziedziny. Tradycyjnie kucharze zmierzą się w „Kulinarnym Talencie” Roberta Sowy oraz Festiwalu Kuchni Greckiej Teo Vafidisa. Z kolei po raz pierwszy zostanie zorganizowany konkurs Chef Culinary Cup pod patronatem Jerzego Pasikowskiego.

Więcej informacji www.eurogastro.com.pl