Targi Wina Enoexpo – warsztaty i masterclass

Ciekawy program towarzyszący czeka na gości Międzynarodowych Targów Wina ENOEXPO

W ramach Akademii Horeca i Akademii Enoexpo organizatorzy targów zapraszają na degustacje, warsztaty i seminaria. Magazyn “Czas Wina” poleca szczególnie te, które przygotowują i poprowadzą nasi redaktorzy. Wszystkie odbędą się w dniach 16-18 listopada w:

Międzynarodowe Centrum
Targowo-Kongresowe
EXPO Kraków
ul. Galicyjska 9
31-586 Kraków

Międzynarodowym Centrum Targowo-KongresoweEXPO Kraków
ul. Galicyjska 931-586 Kraków

UWAGA! Wejście na targi po uprzedniej rejestracji!

 

Porto oraz inne wielkie wina wzmacniane – z czym się to pija?

środa, 16 listopada 2016

10.30-12.00 Sala Budapeszt C

Seminarium degustacyjne poświęcone szlachetnym winom wzmacnianym, ich tradycji, właściwym sposobom podawania i dobierania potraw. Doskonały warsztat dla właścicieli i pracowników restauracji oraz sklepów z winami pokazujący m.in. jak zachęcić klientów do kupna porto czy sherry. Seminarium poprowadzi Michał Bardel.

koszt udziału 1 osoby: 20 zł.

Bilety na wydarzenia dostępne w Butiku Winomana.

Michał Bardel – redaktor naczelny magazynu „Czas Wina”, dziennikarz winiarski i sędzia międzynarodowych konkursów m.in. Mundus Vini.  Posiada dyplom Advanced Wine & Spirits Education Trust (WSET III). Wykładowca akademicki, pomysłodawca i kierownik Studiów Podyplomowych „Wiedza o winie” w Collegium Civitas. Prowadzi wiele szkoleń i kursów winiarskich m.in. dla Uniwersytetu Jagielońskiego, Krakowskiej Szkoły Restauratorów i Klub Domu Wina.  Autor (wraz z W.Gogoliński) książki „Wiedza o winie” oraz bestseleru „Zbrodnia i wina” wydanej przez Wydawnictwo Znak.

Masterclass  – Wines of Moldova. A legend alive

Czwartek, 17 listopada 2016

13.00 – 14.30 Sala Budapeszt C

Masterclass połączony z premierową degustacją win z Château Vartely – jednej z najlepszych winnic mołdawskich. Wina mołdawskie zdobywają szturmem światowe półki. Nowoczesne technologie i wielki potencjał tradycji i terroir – oto tajemnica rozwoju mołdawskiego winiarstwa ostatnich lat. Masterclass wzbogaci degustacja zupełnie nowej linii wina z Château Vartely. Masterclass i degustację prowadzą redaktorzy magazynu „Czas Wina” -Justyna Korn-Suchocka i Wojciech Giebuta.

Wojciech Giebuta – sommelier oraz dziennikarz z tytułem International Higher Certificate in Wines and Spirits WSET. Winem zajmuje się od 18 lat. Szkolenia z dziedziny wina prowadził dla Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Politechniki Śląskiej, Collegium Civitas, Krakowskiej Szkoły Restauratorów i Klub Domu Wina, z którym na stałe współpracuje.  Pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego magazynu „Czas Wina”, w którym obecnie jest szefem działu „Winonapój uzyskiwany na drodze całkowitej lub częściowej fer... (...) i kuchnia”. Konsultant winiarski Restauracji Dworu Sieraków odznaczonej rekomendacją Wine Spectator Restaurant Awards.

Justyna Korn-Suchocka – dziennikarz i event manager, od 6 lat pracuje dla magazynu „Czas Wina”, pisząc artykuły i organizując eventy winiarskie.  Współautorka blogu „Kuchnia i wino”, prowadzi szkolenia oraz degustacje dla Szkoły Czasu Wina. Juror konkursów winiarskich, pilot wycieczek enologicznych. Posiada dyplom Advanced Wine & Spirits Education Trust (WSET II).

Wstęp wolny dla odwiedzających targi Enoexpo oraz Horeca (w miarę dostępnych miejsc). Rezerwacja miejsc do 16 listopada 2016 – Katarzyna Mączka,  k.maczka@wine-service.pl, tel. 12 638 13 80 wew.49

Wino w restauracji. Jak przygotować dobrą kartę win

czwartek, 17 listopada 2016

15.00-17.00 Sala Budapeszt C

Ile win powinna zawierać dobrze skomponowana karta, jak wyceniać wina i dlaczego warto sprzedawać wina na kieliszki? W nowoczesnej restauracji wino jest równie ważne jak podawane gościom dania, wystrój czy jakość obsługi – warsztat przeznaczony przede wszystkim dla właścicieli, managerów i pracowników gastronomii.

Warsztaty poprowadzi Wojciech Giebuta

koszt udziału 1 osoby: 20 zł.

Blog Roku 2016 magazynu „Czas Wina”. Warsztat i rozdanie nagród.

Piątek, 18 listopada 2016

10.45-11.45 Sala Budapeszt C

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród: Enoarena, godzina 12.00

Krótki warsztat dziennikarski z degustacją win prowadzony przez redaktorów magazynu „Czas Wina”- Michała Bardela i Wojciecha Gogolińskiego – dedykowany autorom nominowanych i nagrodzonych blogów.

Wstęp wolny – rezerwacje i zaproszenia: redakcja@czaswina.pl

Międzynarodowe Targi Wina ENOEXPO® w Krakowie to specjalistyczna impreza poświęcona winu. Co roku w Krakowie spotykają się producenci z różnych krajów z importerami, a importerzy z dystrybutorami wina i sektorem HoReCa. ENOEXPO® odbywa się równocześnie z Międzynarodowymi Targami Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA® oraz Targami Artykułów Spożywczych i Napojów dla Gastronomii GASTROFOOD®. Stwarza to doskonałą okazję, by zaprezentować wina odbiorcom z branży gastronomicznej i znaleźć dystrybutora na prężnie rozwijającym się rynku.