Terra Madre, czyli święto Slow Food

Znane wielbicielom slowfoodwoych idei wydarzenie zagości po raz pierwszy w Polsce!

 

Od 2004 roku Slow Food organizuje co dwa lata spotkania rolników z całego świata, gromadząc przy tym w jednym miejscu tysiące najwybitniejszych szefów kuchni, naukowców zajmujących się rolnictwem, przetwórstwem oraz gastronomią i przy tym pokazujac konsumentom, czym jest jakościowe i zdrowe jedzenie i czym jest życie rolnika i hodowcy. W tym roku podobna impreza zostanie zorganizowana w Krakowie.– Chcemy, by Terra Madre – Slow Food Festival był świętem „Matki Ziemi”, dlatego zapraszamy wszystkich rolników, hodowców oraz przetwórców wytwarzających dobre, czyste i sprawiedliwe produkty spożywcze. Program Terra Madre wypełnią laboratoria smaku, warsztaty kulinarne, debaty tematyczne i pokazy, za którymi stać będą najwyższe autorytety z wielu krajów – zapowiada dr Jacek Szklarek, prezes Slow Food Polska i pomysłodawca festiwalu.
Progra

 

Od 2004 roku Slow Food organizuje co dwa lata spotkania rolników z całego świata, gromadząc przy tym w jednym miejscu tysiące najwybitniejszych szefów kuchni, naukowców zajmujących się rolnictwem, przetwórstwem oraz gastronomią i przy tym pokazujac konsumentom, czym jest jakościowe i zdrowe jedzenie, a także czym jest życie rolnika i hodowcy. W tym roku podobna impreza zostanie zorganizowana w Krakowie.

– Chcemy, by Terra Madre – Slow Food Festival był świętem „Matki Ziemi”, dlatego zapraszamy wszystkich rolników, hodowców oraz przetwórców wytwarzających dobre, czyste i sprawiedliwe produkty spożywcze. Program Terra Madre wypełnią laboratoria smaku, warsztaty kulinarne, debaty tematyczne i pokazy, za którymi stać będą najwyższe autorytety z wielu krajów – zapowiada dr Jacek Szklarek, prezes Slow Food Polska i pomysłodawca festiwalu.

Krakowska Terra Madre to nie “zwykłe” targi zdrowej żywności. Imponujący program towarzyszący to przede wszytskim ogromna dawka wiedzy i wybitni goście – m.in. kucharze z restauracji wyróżnionych rekomnedacją polskiego oddziału Slow Food, którzy już od piątku 7 listopada gotować będą w krakowskich restauracjach.

Nie zabraknie również akcentów winiarskich i polskich producentów. Wśród winnych atrakcji wymienić należy pierwszy konkurs Wina Świętomarcińskiego przygotowywany przez Wojciecha Bosaka.

Terra Madre odbędzie się w tym samym miejscu, w którym 7 listopada w piątek zakończą się winiarskie 12. Targi ENOEXPO. Warto więc przyjechać do Krakowa na dłużej, odwiedzić największe targi winiarskie i zostać na weekend z Terra Madre.

Więcej szczegółów w programie:: www.terramadre.pl

Czas Wina jest partnerem wydarzenia.