Typologia wina

czyli czym się wina różnią między sobą

Trzeci tom Vademecum „Czasu Wina”

Fot. ArchiwumSpis treści:

Podział uwzględniający klasyfikację jakościową wina
Wina jakościowe
Wina stołowe
Nowy światpopularne, zbiorcze określenie pozaeuropejskich państw win...

Podział ze względu na kolor wina
Wina białe
Wina Czerwone
Wina różowe

Podział ze względu na liczbę użytych odmian winigron

Mieszane i jednorodne

Podział ze względu na ilość cukru resztkowegoekstrakt cukrowy.Niesfermentowany cukier pozostały w winie ...
Wytrawneokreślenie wina, w którym, teoretycznie, cały cukier na d... i słodkiewino o dużej zawartości cukru naturalnego lub dodanego..

Podział za względu na obecność CO2
Wina musujące

Zamów subskrypcjęVademecum „Czasu Wina” to odpowiedź redakcji „Czasu Wina”, największego polskiego magazynu winiarskiego, na zapotrzebowanie wciąż rosnącego w naszym kraju rynku. Z roku na rok spożywamy bowiem coraz więcej win, z roku na rok coraz zresztą lepszych. O wiele wolniej jednak rozwija się polska kultura winna. Nasz przewodnik, przygotowany przez znawców tematu od lat piszących o winach, ma za zadanie obalić mity i stereotypy narosłe przez długi czas winnej posuchy w naszym kraju i dać Państwu – w jasnej i przystępnej formie – wiedzę i umiejętności pozwalające nie tylko na świadomy i właściwy wybór najlepszych win w sklepie czy restauracji, ale także na czerpanie z nich największej możliwej radości i przyjemności. Naszym celem jest wyposażenie Państwa w najbardziej aktualne informacje dotyczące regionów i apelacji winiarskich świata – wbrew pozorom bowiem w tym niezwykle pociągającym świecie zmiany dokonują się dziś z dnia na dzień.

Autorami przewodnika są redaktorzy „Czasu Wina”:

Wojciech Gogoliński – znawca win i alkoholi, redaktor senior „Czasu Wina”, b. redaktor naczelny „Magazynu Wino” i „Czasu Wina”, autor bestsellerowej Encyklopedii Alkoholi, założyciel i pierwszy prezes Stowarzyszenia Sommelierów Polskich, juror wielu międzynarodowych konkursów winiarskich.

Michał Bardel – dziennikarz, nauczyciel akademicki, redaktor naczelny „Czasu Wina”, publicysta „Tygodnika Powszechnego”, juror w międzynarodowym konkursie Mundus Vini oraz wykładowca Collegium Civitas w Warszawie.

Jak kupić Vademecum