Wielkie Tarnowskie Dionizje już po raz czwarty

Święto miłośników wina i dobrej kuchni w tym roku potrwa prawie 6 tygodni. Komentowane degustacje win, kolacje i spotkania z specjalistami winiarskimi ruszają 1 października.

IV Wielkie Tarnowskie Dionizje

1 października – 12 listopada 2015

Święto wina wpisało się już na stałe w kalendarz jesiennych wydarzeń w Tarnowie gromadząc rzesze miłośników tego szlachetnego trunku. Co roku restauracje wabią winną ofertą z bliższych, nieco dalszych i najodleglejszych zakątków świata. Były już australijskie wina i egzotyczne potrawy z Antypodów, bałkańskie i klezmerskie rytmy, transylwańskie impresje i ostre chilijskie smaki. Nie zabrakło również polskich i lokalnych akcentów. W okolicach Tarnowa znajduje się bowiem kilka winnic m.in. Winnica Zadora czy Winnica Rodziny Steców.

A co organizatorzy przygotowali dla uczestników najbliższej edycji?

W świat lodowej krainy zaprosi Restauracja Tatrzańska, a o mariażu wina i lodów opowiedzą panie ze Stowarzyszenia Kobiety i Wino. Tajniki degustacji i doboru wina do potraw zdradzą redaktorzy magazynu „Czas Wina” podczas warsztatów kulinarnych. Na zakończenie Tarnowskich Dionizji Restauracja Hotelu Cristal Park zaserwuje smakoszom gęsinę w towarzystwie polskich win. A to tylko namiastka wydarzeń zaplanowanych na czwartkowe wieczory począwszy od 1 października. Zapraszamy jesienią do Tarnowa. Dionizji nie można przegapić.  Więcej informacji na stronie www.tarnowskiedionizje.pl

AN