Wino do nogi

Winemaker(ang.) twórca, kreator wina.Termin szeroko określający os... (...) z Côtes de Bourg, Francis Lamblin, wyznał Decanterowi, że francuski klub Paris Saint-Germain nie ma nic przeciwko winom firmowanym nazwiskami swych słynnych graczy – jak David Beckham.

Równolegle jednak inne media doniosły, że Paris Saint-Germain (PSG) nie jest zachwycony pomysłem zaistnienia swego teamu na etykietach. Co nie przeszkadza Lamblinowi w podtrzymywaniu wersji, że w styczniu 2013 PSG wyraził żywe zainteresowanie jego pomysłem – w fazie projektu. Ewentualną komplikację widzi w tym, że podczas swych pierwszych rozmów z klubem Beckham nie stanowił jeszcze części drużyny PSG.

– Jeśli jednak David Beckham się zgodzi, przygotuję dla niego wyjątkowe winonapój uzyskiwany na drodze całkowitej lub częściowej fer... (...) – zgłasza swą gotowość winemaker.

Obrotny Francis Lamblin dodaje, że z propozycję personalizowania win pod kątem największych piłkarskich sław wystosował do większości czołowych klubów europejskich – i spotkał się z „pozytywną odpowiedzią wielu”.
Ciekawe, czy to prawda – bo jeśli tak, to niebawem miłośnicy wina będą mogli skompletować sobie zestaw ulubionych zawodników, albo i całą drużynę.