Wino od podstaw

Świat wina

 

Świat wina jest wspaniały. Wiedza o winie jest ogromna, a jej zdobycie niełatwe. Laikowi, który chce poznać podstawy, trudno odnaleźć się w gąszczu nowych terminów.

 

Absolutnie mnie to nie dziwi. Od sześciu lat pracuję w redakcji największego magazynu winiarskiego w Polsce i temat nie jest mi obcy. Należę do tej części redakcji, która o winie ma wiedzę zupełnie podstawową. Słuchanie ekspertów sprawia mi ogromną przyjemność i zawsze jest pretekstem do pogłębiania wiedzy i poznawania winiarskiego języka.

Pamiętam jednak początki mojej pracy i pierwsze przygody z winem. Nie było łatwo. A dostępne na rynku publikacje bywały barierą nie do pokonania ze względu na fachowe podejście do tematu. Z czasem redakcyjne szkolenia i degustacje pomogły mi się odnaleźć w fascynującym świecie wina.

Tych, którzy chcieliby dopiero rozpocząć swoją przygodę z winem, może zainteresować książka Świat wina wydawnictwa Hachette. Zawiera wiele podstawowych informacji o degustowaniu i zasadach przechowywania wina, jego podawaniu oraz łączeniu z potrawami. Pozycja z pewnością będzie pomocna w przyswojeniu podstawowych sformułowań winiarskich, ważnych informacji znajdujących się na etykiecie i zapoznaniu się ze sposobami podawania win.

Dołączony do książki korkociąg oraz zatyczka do wina sprawią radość każdemu, kto wkracza w ten fascynujący świat.

Filippo Mangione, Riccardo Modesti, Claudia Moriondo
Świat wina
Wydawnictwo Hachette
Cena: 79,90