Wiosną – o połowę mniej kalorii

Pora porzucić zimowe nawyki i przestać gromadzić tłuszczyk. Rozpoczynamy dietę? Chcielibyśmy! Szkoda tylko, że jedna każe nam jeść dziwne rzeczy, inna ciągle patrzeć w tabelę kalorii, a my potrzebujemy energii, a nie utrapienia! Tym tropem można dojść do książki Rewolucja na talerzu.

Na sympatyczny duet Agaty Ziemnickiej (dietetyk) i Olgi Kwiecińskiej-Kaplińskiej (kucharki z zamiłowania) trafiłam przypadkiem w kanale telewizyjnym TVN STYLE. Panie przyciągnęły moją uwagę głównie swoją energią i barwną kuchnią. Ciekawe historie zbawiennych dla zdrowia produktów i wyjątkowe połączenia smaków zachęciły mnie do śledzenia kolejnych odcinków programu.

Producent poszedł dalej, bo właśnie ukazała się na rynku książka z przepisami zwariowanych kucharek. Znajdziemy tutaj kompendium wiedzy o żywieniu. Zdradzają informacje o zbawiennym wpływie poszczególnych produktów na wygląd i zdrowie. Przejrzysty układ stron ułatwia studiowanie książki. Poza tym na końcu każdego przepisu możemy doznać szoku, kiedy okazuje się, że wersja obiadu przygotowanego przez bohaterki programu może mieć 50% mniej kalorii od tej tradycyjnej!

Znajdziemy tutaj ciekawe, kolorowe sposoby podania potraw, przepisy proste do przygotowania i apetyczne wersje dań, które już znamy – tylko w wersji innej, znacznie bardziej dietetycznej. Myślę, że to świetna pozycja nie tylko dla tych, którzy chcą zrzucić parę kilogramów przed wyjściem na plażę, ale także dla ludzi, którzy bawią się, gotując i dbają na co dzień, aby to, co znajdzie się na ich talerzu, było smaczne i zdrowe. Takie nawyki procentują.

Agata Ziemnicka, Olga Kwiecińska-Kaplińska
prezentują przepisy z programu Rewolucja na talerzu
Tekst: Agnieszka Trojak
Wydawnictwo Literackie
Kraków 2012
Cena: 34,90 zł