Wiosna pełna winiarskich emocji

Przedwojenne szlagiery przy Wódce z Beczki na początek marca i dwudniowa degustacja win z Nowego Światapopularne, zbiorcze określenie pozaeuropejskich państw win... na koniec – to niewielka część nadchodzących atrakcji.

Już jutro, 20 lutego w cyklu „Noce Wina” na gorące południe Włoch zaprasza do Wrocławia nasz redakcyjny kolega Wojtek Giebuta. Ostatni  weekend lutego spędzimy zaś w Katowicach przy winach słoweńskich i na pachnącej kawą warsztatach w Dworze Sieraków pt. „Kawa w filiżance i na talerzu” – oczywiście będą również wina i pyszna kolacja!

Marzec otwiera wielki Bal Ostatkowy (1 marca, Dwór Sieraków)

Szykuje się świetna impreza:  będą przedwojenne szlagiery i mnóstwo zabawnych anegdot  – odtwarzamy bowiem przyjazd do Dworu Sieraków samego …Wincentego Witosa.  Kto zna kuchnię Dworu Sieraków to wie, że będzie pysznie.

 

W marcu polecamy szczególnie kursy Szkoły Czasu Wina „Słynne szczepy” i Premium Tasting Porto w Dworze Sieraków. „Noce wina” zagoszczą w Bydgoszczy, Sopocie, Łodzi, Olsztynie i w Warszawie.

Na koniec marca zaś, w pokrakowskim Sierakowie planowany jest weekend z winami Nowego Świata: będą degustacje, szkolenia, spotkania z producentami. Rezerwujcie miejsca póki jeszcze są!

Szczegółowe informacje znajdziecie w kalendarium:

2014 ROK Z WINEM.