Wkrótce gala Gault&Millau 2016

Premiera III edycji Żółtego Przewodnika Gault&Millau i wręczenie nagród najlepszym w Polsce szefom kuchni już w najbliższą niedzielę 27 listopada w Łodzi.

Wydarzenie, podczas którego poznamy najlepszych szefów 2017, będzie niezwykłe. Prawie 600 znakomitych gości, a pośród nich niemalże 350 szefów kuchni,  którzy znaleźli się w najnowszej edycji Żółtego Przewodnika spotka się w odrestaurowanych wnętrzach najstarszej łódzkiej elektrociepłowni EC1.

Podczas Gali poznamy najlepszych z najlepszych

Nagrody, już po raz trzeci, zostaną przyznane w 5 kategoriach: Szef Kuchni Tradycyjnej, Kobieta Szef, Młody Talent, Szef Jutra i Szef Roku. Niczym na Oskarach w każdej kategorii po 5 nominowanych. Pośród dotychczasowych laureatów są tak znaczące postacie rodzimej gastronomii jak Wojciech Modest Amaro(wł.) gorzki.., Agata Wojda, Paweł Oszczyk, Michał Bryś czy Witek Iwański. Justyna Adamczyk, Redaktor Naczelna Żółtego Przewodnika obiecuje, że stawka laureatów tego roku jest równie mocna!

Uwieńczeniem tego wieczoru będzie wystawna, 6-cio daniowa kolacja przygotowywana przez szefów wybranych spośród wszystkich 25 nominowanych do tegorocznych nagród. Każdemu daniu towarzyszyć będzie starannie dobrany pairing alkoholi i jedne z najlepszych wód mineralnych.  To będzie największa, najbardziej elegancka i najsmaczniejsza kolacja tego roku w Polsce!

Gdzie warto jeść w 2017 roku?

27 listopada to również data oficjalnej premiery Żółtego Przewodnika Gault&Millau Polska 2017! Przewodnika, który tworzy kulinarną mapę Polski. Gault&Millau jest ogólnoświatowym, rzetelnym źródłem informacji o tym, gdzie warto jeść. Każdego roku zespół kilkunastu doskonale wyszkolonych, całkowicie anonimowych inspektorów skrupulatnie ocenia około tysiąca miejsc. W tym roku w gronie szczęśliwców znalazło się aż 460 restauracji – to aż o 220 więcej niż w pierwszej edycji!

W tegorocznym przewodniku znalazło się także ponad 120 produktów regionalnych, za którymi stoją ich twórcy – pasjonaci którzy całe serce wkładają w swoje produkty. Żeby ułatwić ich znalezienie wyróżniono ponad 40 miejsc w całym kraju, gdzie można je kupić.

Twórcy przewodnika rekomendują też 120 najciekawszych miejsc noclegowych – od maleńkich, butikowych pensjonatów po luksusowe hotele i przepiękne zamki. Wspólnym mianownikiem wszystkich lokalizacji jest niezwykła dbałość o gościa i pieczołowity dobór nawet najmniejszych detali.

Tegoroczna edycja jest także dwujęzyczna. Angielska wersja ułatwia korzystanie z niego wszystkim obcokrajowcom i zapewnia, że podczas podróży po Polsce trafią do miejsc, które zostawią same wyśmienite wspomnienia. Żółty Przewodnik Gault&Millau to prawdziwy kulinarny must have tego sezonu!

Partnerem medialnym Gali Gault&Millau 2016 jest magazyn „Czas Wina” .