WSET na targach

Winiarskie prawo jazdy będzie można zdobyć podczas Targów EuroGastro w Warszawie.

Szkolenie potrwa 2 dni (26 i 27 marca) w godzinach 9.00-13.00 na terenie targów. Podczas szkolenia uczestnicy nauczą się poprawnie odróżniać rodzaje wina, poznają charakterystyczne cechy najważniejszych szczepów winogron i regionów ich pochodzenia. Kursanci zaznajomią się ze sposobami serwowania wina, w tym wyborem odpowiedniego szkła, regułami doboru narzędzi i sposobami otwierania. Prowadzący zaprezentują metody degustacji, odpowiedniej prezentacji wina oraz warunki przechowywania i temperaturę podawania. Kurs pozwoli poznać również reguły i skutki łączenia wina z różnymi potrawami. Szkolenie jest skierowane do restauratorów, managerów, handlowców i kelnerów oraz do pasjonatów tego napoju, którzy chcą rozwijać swoją wiedzę o winie.

Międzynarodowe standardy certyfikacji

Wine and Spirit Education Trust (WSET) założony w Wielkiej Brytanii jest największym i najbardziej rozpoznawalnym międzynarodowym centrum edukacyjnym w dziedzinie wina i mocnych alkoholi. Tradycje WSET sięgają 1969 roku, obecna jest w 62 krajach, a certyfikaty są uznawane w branży winiarskiej i gastronomicznej na całym świecie. Do egzaminów co roku przystępuje ponad 55 tys. kandydatów. Kurs kończy się przysłanym z Londynu egzaminem testowym zawierającym 30 pytań zamkniętych. Wypełnione testy są oceniane przez komisję w centrali w Londynie, która przesyła certyfikaty osobom, które zdadzą egzamin.

Informacje praktyczne

Koszt udziału w szkoleniu to 700 złotych, a dla uczestników EuroGastro przewidziano 10% rabatu. Cena obejmuje materiały edukacyjne, degustacje 9 rodzajów win oraz egzamin. Na EuroGastro obowiązuje oddzielna rejestracja. Dla przedstawicieli branży, którzy zarejestrują się przez Internet, przewidziana jest 50% zniżka na bilet wstępu na Targi EuroGastro. Więcej informacji na www.eurogastro.com.pl

Targi EuroGastro odbędą się 25-27 marca 2015 roku w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Czas Wina jest patronem medialnym wydarzenia.