X Konwent Polskich Winiarzy w Jaśle

Zapraszamy na jubileuszową edycję jednej z najważniejszej branżowej imprezy polskich winiarzy. Magazyn CZAS WINA objął patronatem medialnym to niezwykłe wydarzenie.

X Konwent Polskich Winiarzy w Jaśle

X Konwent Polskich Winiarzy w Jaśle odbędzie się w ostatni weekend wakacji, czyli 28 – 29 sierpnia br. Równolegle (29-30 sierpnia) odbędą się X Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle. Będą to dwie powiązane ze sobą winiarskie imprezy. W tym miejscu należy podkreślić szczególny charakter obu jubileuszowych imprez, ze względu na wyjątkową okoliczność – obchody 650-lecia nadania Jasłu praw miejskich.

Organizatorem tegorocznej edycji jest Fundacja Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa „Galicja Vitis”, partnerami są Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia i Miasto Jasło.

Impreza odbywać będzie się w wyremontowanej niedawno hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle.

Organizatorzy serdecznie zapraszają i przypominają, że liczba miejsc i zgłoszonych do degustacji win jest ograniczona – pierwszeństwo będą mieli ci, którzy wcześniej dopełnią formalności zgłoszeniowych.

Głównym punktem programu Konwentu będzie jak zawsze pierwszego dnia (piątek) degustacja panelowa, ale zmienia się nieco formuła spotkania. W panelu degustacyjnym zasiądą enolodzy (dwóch zagranicznych i jeden polski), trzech krytyków winiarskich, sommelier oraz przedstawiciel polskiego środowiska winiarzy. Osobny stolik degustacyjny, z możliwością czynnego zabierania głosu, będą mieli dziennikarze branżowi, wyłącznie po uzyskaniu akredytacji (prosimy o kontakt w tej sprawie: fundacja@galicjavitis.pl).

Drugiego dnia Konwentu (sobota) odbędą się dwa seminaria tematyczne: jedno poświęcone winom z odmiany Jutrzenka i kupażom z jej udziałem, drugie Marechal Foch i Leon Millot.

Patronat honorowy nad X Konwentem Polskich Winiarzy objął Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Sponsorami wydarzenia są: POLWAX S.A., Wilhelm Tell Consulting A.A. Doliński oraz Scharfenberger

Patronat medialny nad wydarzeniem objał m.in. magazyn CZAS WINA.

Dokumenty konwentowe do pobrania (bez logowania – po otwarciu okna kliknij “krzyżyk”)