XII Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle

Od 25 do 30 sierpnia na miłośników polskiego winiarstwa będzie na Podkarpaciu czekał prawdziwy ogrom atrakcji.

W piątek 25 sierpnia odbędzie się IV Konkurs Polskich Win organizowany przez Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy we współpracy ze Stowarzyszeniem Sommelierów Polskich. Podczas degustacji „w ciemno” jury oceni wina w pięciu kategoriach: wina białe, różowe, czerwone, musujące oraz słodkie. Do 11 sierpnia Organizatorzy czekają na zgłoszenia – szczegóły tutaj. Konkurs nie będzie otwarty dla publiczności, ale oceniane wina za darmo posmakujemy na stoisku stowarzyszeń podczas weekendowej prezentacji na rynku.

W sobotę i niedzielę odbędzie się główna część XII MDW – prezentacja winiarska na Rynku w Jaśle, gdzie będzie można spotkać winiarzy z Polski i z zagranicy (Chorwacja, Rumunia, Serbia, Węgry, Włochy), producentów wina, importerów oraz przedstawicieli innych przedsiębiorstw związanych z winiarstwem. Na jasielskim rynku nie zabraknie tez wystawców gastronomicznych z szeroką ofertą regionalną (sery, miody, konfitury). Wśród atrakcji zaplanowano m.in.: warsztaty winiarskie („Wina kontrowersyjne i niekonwencjonalne”; „Polska vs reszta świata”), prezentacje i konkursy dla publiczności, koncerty oraz liczne degustacje komentowane.

Po weekendzie organizatorzy zaplanowali trzy dni atrakcji enoturystycznych. Od poniedziałku do środy około-jasielskie winnice będą otwarte dla zwiedzających. Zorganizowane grupy będą wyjeżdżać z Jasła specjalnym Enobusem do winnic: Dwie Granice, Jana, Kolacz, Mieszko, Sztukówka, Wiarus, Wierzchowina, Vanellus, Vetus, Źródło. Na każdy dzień przygotowano inną trasę. W winnicach na gości będzie czekać nie tylko winonapój uzyskiwany na drodze całkowitej lub częściowej fer... (...), ale również jego twórcy, którzy z wielką przyjemnością opowiedzą o swojej pasji i życiu wśród winnych krzewów.

Organizatorami XII Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle są: Urząd Miasta w Jaśle, Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy „Vinum pro cultura” i Jasielski Dom Kultury.

Patronat medialny nad imprezą sprawuje magazyn „Czas Wina”. Już teraz zaplanuj ostatni sierpniowy weekend  w Jaśle, podkarpackiej stolicy winiarstwa!

 

XII Międzynarodowe Dni Wina – Rynek w Jaśle

26 sierpień (sobota) godz. 10.00 – 24.00

27 sierpień (niedziela) godz. 9.00 – 23.00

Więcej informacji na www.dniwina.pl