Zadowolony potwór

Ponoć Robert Parker raczył się roześmiać na wieść o komiksie będącym bezlitosną satyrą na krytyka oraz preferowany przez niego styl win.

Książeczka nosi tytuł Siedem alkoholowych grzechów głównych. Przewodnik antyparkerowski (The Seven Heady Sins. Les sept péchés capiteux) i opisuje siedem głównych wykroczeń przeciwko francuskiemu winiarstwu inspirowanych wpływem Roberta Parkera.
Komiks wyśmiewa znanych winiarzy i producentów związanych z Parkerem – od Michela Rollanda, garagiste Jeana-Luca Thunevina, Alaina Raynauda aż po bordoskiego kupca ze Stanów Jeffreya Daviesa.
Bezlitosne szyderstwo dotyczy przede wszystkim promowania ultradojrzałego stylu win i manipulacje przy pomocy 100-stopniowej skali ocen. Historia zaczyna się w 2017 roku. 70-letni Parker planuje wyjazd do Bordeaux. Podczas tej podróży trafia jednak, z zawiązanymi oczami, przed trybunał siedmiu odzianych w purpurę sędziów, którzy w piwnicy w St-Émilion oskarżają go o zbrodnie przeciwko francuskiemu winiarstwu, a smak win robionych pod jego dyktando nazywają „starą marmoladą”. Na koniec Parker pija wyłącznie rieslinga, nie tykając dojrzałych win czerwonych.
Robert Parker jest całą sprawą rozbawiony, w przeciwieństwie do reszty przedstawionych w komiksie postaci, które czują się „ofiarami” autorów.