Zmiana przy tronie

Są pytania, które spędzają sen z powiek. Podstawowe brzmi: jakiego szampana będą pili goście podczas wesela następcy brytyjskiego tronu, księcia Williama?

Zaszczytu dostąpi Pol Roger – jak donosi „Decanter”. Spekulacji było mnóstwo – co ciekawsze, najwięcej troskali się o wybór Amerykanie. Kwestia pytań jednak nadal pozostaje otwarta, nikt bowiem nie wie, co podadzą podczas oficjalnego, weselnego śniadania w Pałacu Buckingham. Niektórzy myślą, że może winonapój uzyskiwany na drodze całkowitej lub częściowej fer... (...) brytyjskie…

A Pol Roger testowany będzie wcześniej podczas obiadu wydawanego przez księcia Karola. Wino to ma interesujące i zaszczytne brytyjskie konotacje. Uwielbiał go Winston Churchill – i miłość ta została odwzajemniona. W 1984 roku pojawił się na rynku Pol Roger Cuvée(fr.) zawartość kadzi, zestaw wina, wino kupażowane.Termi... (...) Sir Winston Churchill.

Oficjalnie jednak Pol Roger nie pojawiał się na królewskim stole. Dekret królowej Wiktorii z 1884 roku zalecał Bollingera jako najwłaściwszego na monarsze okazje. Wierny zarządzeniu pozostał również książę Karol – podając wskazanego szampana zarówno podczas swego wieczoru kawalerskiego, jak i w czasie przyjęcia po ślubie z księżną Dianą.

Ciekawe, jak wybór jego syna spozycjonuje Pol Rogera w królewskich rankingach.

Marta Śmietana