Zmiany zawsze wychodzą na lepsze

Koniec wiosennych porządków. Nadszedł czas wakacyjnego rozleniwienia. Oby słońce wszystkim nam dopisało – w końcu mamy lato! A lato to nie tylko czas urlopów i wylegiwania. To moment na zmiany wokół nas, na które zimą nikt nie ma ochoty. Mam na myśli przemeblowania i małe domowe remonty.

Odświeżenie pomieszczeń wprowadza do nich nową, pozytywną energię i pobudza chi. Aby coś zmienić, wystarczy zastosować podstawowe zasady feng shui, które co prawda wyszły z mody, ale niosą ze sobą wiele dobrego. Aby znaleźć inspiracje i zastosowanie poznanych zasad, najlepiej zapoznać się z książką Clare Nolan Stwórz dom dla siebie. Nie znajdziecie tu co prawda bezpośredniego nawiązania do starożytnej chińskiej nauki, jednak czytając kolejne rozdziały trudno nie zauważyć instynktownego ich stosowania.

Autorka książki dzieli się z czytelnikami bogatym doświadczeniem w stylizacji wnętrz zdobytym w pracy z ikonami designu. Mając dostęp do najpiękniejszych domów i miejsc, spędzała mnóstwo czasu na poszukiwaniach najlepszych rozwiązań. Teraz dzieli się doświadczeniem, aby czytelnicy książki odnaleźli swój styl i wykorzystując potencjał posiadanych już mebli i bibelotów tchnęli w nie nowe życie, jednocześnie nadając nowy styl swoim wnętrzom. Prócz wielu pomysłów aranżacji wnętrz znajdziemy rady dotyczące utrzymania porządku, układania kwiatów czy dekoracji stołu oraz wiele funkcjonalnych i praktycznych rozwiązań do zastosowania w przestrzeni, jaką dysponujemy. Przedstawione realizacje są bardzo kobiece i romantyczne, dają poczucie spokoju i relaksu. Z pewnością nie tylko ja wykorzystam wiele pomysłów autorki. Miłej lektury.

Stwórz dom dla Siebie. Niezbędny poradnik współczesnego urządzania wnętrz
Clare Nolan
Wydawnictwo Muza
Warszawa 2013
Cena: 74,99 zł