Znamy laureatów konkursu na winiarski BLOG ROKU 2015

Piątek 6 listopada 2015 roku okazał się szczęśliwy dla czterech blogerów, których prace doceniło zarówno Szanowne Jury jak i internauci.

W trzecim dniu krakowskich Targów Wina ENOEXPO rozstrzygnięty został konkurs na najlepszy winiarski Blog Roku 2015 magazynu „Czas Wina”. Werdyktem Jury w składzie: Marek Bieńczyk, Piotr Adamczewski, Wojciech Gogoliński, Michał Bardel i Paweł Gąsiorek, tytułem BLOG ROKU 2015 nagrodzony został blog autorstwa Sławka Sochaja – enoeno.pl.

Zwycięzca otrzymał voucher na magiczną podróż do Porto ufundowaną przez firmę Corticeira Amorim S.G.P.S, S.A na czele której stoi António Rios de Amorim – Człowiek Roku 2015 magazynu „Czas Wina”. Sławek Sochaj odwiedzi w roku 2016 niezwykłe miejsca związane z rodziną Amorim, produkcją korka oraz win.

Blog okazał się lepszy dosłownie o włos (0,5 pkt) od wyróżnionego drugim miejscem italianizzato.blogspot.com

http://italianizzato.blogspot.com/#sthash.tReBKjT7.dpuf
http://italianizzato.blogspot.com/#sthash.tReBKjT7.dpuf

prowadzonego przez Mikołaja Kaczmarka. Na podium znalazł się też Gabriel Kurczewski, twórca bloga pozatokajem.wordpress.com. Autorzy nagrodzonych blogów otrzymali wyjątkowe zestawy win ufundowane przez Dom Wina.

Wyróżnienie specjalne przyznane przez Internatów głosujących w portalu wwwczaswina.pl otrzymał Radosław Froń i jego paragrafwkieliszku.pl. Wyróżniony bloger otrzymał voucher na udział w dowolnym szkoleniu w roku 2016 ufundowaną przez firmę enoturystyczną Wine Service.

Wszyscy nagrodzeni blogerzy otrzymali także roczną prenumeratę magazynu „Czas Wina” oraz książkową niespodziankę ufundowana przez redakcję dwumiesięcznika.

Zgodnie z zapowiedziami tuż po ogłoszeniu wyników konkursu wylosowano nazwiska dziesięciu osób, które typując najlepszy ich zdaniem winiarski blog w formularzu zgłoszenia pozostawiły adres do wysyłki nagrody. W roli „sierotki” wystąpił Wojciech Gogoliński, który ze swadą losował z pokaźnego kieliszka kolejne szczęśliwe losy.

Po zestawie czterech książek ufundowanych przez najlepsze polskie wydawnictwa otrzymają: Monika z Inwałdu, Szymon z Poznania, Łukasz z Sanoka, Jakub z Rzeszowa, Maria i Joanna z Gliwic, Mateusz, Andrzej i Patrycja z Warszawy oraz Grzegorz z Krakowa.

Jeszcze raz gratujemy wszystkim nagrodzonym i zapraszamy do zabawy w przyszłym roku!

Sponsorami konkursu na najlepszy winiarski Blog Roku 2015 byli: Corticeira Amorim S.G.P.S, Dom Wina, Wine Service sp. z o.o. oraz magazyn „Czas Wina”. Sponsorami nagród dla osób biorących udział w głosowaniu są wydawnictwa: Czarna Owca, Czarne, Jedność, Świat Książki, Zwierciadło. (jak)