Newsletter

Oddaj głos

Jak głosować?

O konkursie

Nagrody dla blogerów

Nominowane blogi

UWAGA: głos jest ważny po POTWIERDZENIU go (należy kliknąć w link, który przyjdzie razem z e-mailem o oddaniu głosu). Niepotwierdzone głosy nie mogą być wliczane.
Wyniki zbierane i aktualizowane są raz dziennie.
Ostatnia aktualizacja: 16.10.2018, 15.03
Najbliższa aktualizacja: 17.10.2018

lampkawina.com 2 g.
literkibutelkikilometry.blogspot.com 2 g.
naszepierwszewino.pl 1 g.
naszswiatwin.pl 9 g.
niewinnepodroze.pl 18 g.
projektwinnica.wordpress.com 10 g.
realdealswines.blogspot.com 5 g.
slovvine.wordpress.com 5 g.
winisekcja.wordpress.com 0 g.
winnapolska.com 83 g.
winneokolice.wordpress.com 1 g.
winnerefleksje.blogspot.com 0 g.
winnicaprofesora.wordpress.com 5 g.
zdegustowany.com 1 g.
zwinemdokina.pl 6 g.

Laureaci ubiegłych edycji

Blog Roku: paragrafwkieliszku.pl

Nagroda Pięciolecia Konkursu Winiarski Blog Roku Magazynu „Czas Wina”: bliskotokaju.pl

Blog Roku Internautów: kobietaiwino.wordpress.com

Wyróżnienie: korekodwina.blogspot.com

czytaj podsumowanie

Blog Roku: winnetradycje.wordpress.com

Wyróżnienia: bliskotokaju.pl
jakubmalecki.com

Blog najlepiej łączący wino z kuchnią: www.winonawidelcu.pl

czytaj podsumowanie

Blog Roku: kontretykieta.wordpress.com

Blog Roku Internautów: dotrzechdych.pl

Wyróżnienia: bliskotokaju.pl
winnetradycje.wordpress.com/

Wyróżnienie specjalne przyznane przez redakcję magazynu Czas Wina: www.lampkawina.com

czytaj podsumowanie

Degustacja dla blogerów

Kiedy: 08.11.2018, godz. 12.30–14.30

Gdzie: Targi Enoexpo 2018, Kraków

Prowadzący: red. Michał Bardel

Fundator win: Partner wydarzenia – VDP – Die Prädikatsweingüter

Lista win:

2015 Wallhäuser Felseneck Riesling VDP.GROSSE LAGE
Weingut Prinz Salm | Nahe

2016 Godramsteiner Ochsenloch Weißburgunder trocken | VDP.ERSTE LAGE®
Münzberg – Lothar Kessel & Söhne | Palatynat

2016 Würzburger Stein Silvaner VDP.GROSSE LAGE
Juliuisspital Würzburg | Frankonia

2016 Ihringer Winklerberg Grauburgunder VDP.ERSTE LAGE®
Weingut Dr Heger | Badenia

2016 Hanweiler Berg Lemberger VDP.ERSTE LAGE®
Weingut Aldinger | Wirtembergia

2012 Kirchenstück Spätburgunder VDP.GROSSE LAGE
Weingut Battenfeld-Spanier | Hesja Nadreńska

Reklama

Winiarski Blog Roku Internautów

Już po raz siódmy zapraszamy czytelników magazynu i  portalu „Czas Wina” do głosowania na najlepsze blogi polskiej winiarskiej blogosfery.

W tym roku redakcja magazynu „Czas Wina” nominowała 15 blogów. Warunkiem nominacji, prócz oceny merytorycznej, było regularne publikowanie wpisów w roku 2018 i dłuższy niż 12 miesięcy staż bloga.

Wśród 15 nominowanych znalazło się dziewięć, które pojawiały się już w naszych wyborach w latach poprzednich oraz sześć debiutujących w zestawieniu. Cztery z nich to blogi powołane do życia w ubiegłym roku.

Wyróżnienie publiczności internetowej i tytuł Winiarski Blog Roku 2018 otrzymuje blog, na który zagłosuje największa liczba czytelników. Głosowanie trwa do 31 października 2018 roku, a głosujący mają szansę na wygranie atrakcyjnych nagród książkowych ufundowanych przez Wydawnictwo ZNAK – między innymi najnowszej książki Michała Bardela Korek czy zakrętka?.

Partnerzy i fundatorzy nagród dla wyróżnionych blogerów: Wydawnictwo Znak, VacuVin, VDP – Die Prädikatsweingüter, Targi w Krakowie.

Jak głosować?

  1. Wypełnij formularz do głosowania i wskaż w nim wybrany blog.
  2. Jeśli chcesz wygrać nagrody książkowe, wpisz w formularzu do głosowania odpowiedź na następujące pytanie: „Uzasadnij krótko i dowcipnie, dlaczego wybrany przez Ciebie blog zasługuje na uwagę?” i wypełnij pozostałe wymagane pola. Regulamin wyboru najlepszych uzasadnień i zasad przyznawania nagród znajdziesz TUTAJ.
  3. POTWIERDŹ GŁOS przez link, który otrzymasz w e-mailu po oddaniu głosu. Jeśli nie otrzymałeś takiej wiadomości od razu, sprawdź skrzynkę spamu lub poczekaj kilka minut. Głosy niepotwierdzone nie będą wliczane.
  4. Wyniki głosowania na Winiarski Blog Roku 2018 oraz lista osób nagrodzonych książkami zostaną ogłoszone 8 listopada 2018 (czwartek) w samo południe w czasie Targów ENOEXPO w Krakowie (Enoarena) i opublikowane w portalu czaswina.pl 9 listopada 2018.

Ogólne zasady głosowania znajdziesz TUTAJ.

O konkursie

Konkurs Winiarski Blog Roku magazynu „Czas Wina” promuje i nagradza najciekawsze propozycje z polskiej winnej blogosfery. Redakcja dokonuje wnikliwej analizy dostępnych w sieci blogów winiarskich i nominuje maksymalnie dwadzieścia z nich. Blogi oceniane są przez jury, które przyznaje tytuł Winiarskiego Bloga Roku oraz dwa wyróżnienia oraz przez czytelników wybierających w głosowaniu Winiarski Blog Roku Internautów.

Winiarski Blog Roku magazynu „Czas Wina” to pierwszy konkurs w polskiej blogosferze – zadebiutował w roku 2012. Laureaci konkursu z lat ubiegłych stali się uznanymi w środowisku komentatorami winiarskiej rzeczywistości – świetne teksty Kuby Janickiego (2012), Pawła Polaka (2013) czy Sławka Sochaja (2014) można znaleźć nie tylko na naszych łamach, ale również w magazynie „Wino”, Fermencie czy na portalu Winicjatywa. Blogi Irka WisaJakuba Małeckiego (2014) to jedne z najczęściej odwiedzanych i komentowanych winiarskich miejsc w sieci. Blog Radosława Fronia (2016) jest nieodmiennie źródłem informacji prawnej dla polskich winiarzy.

Wywiady z nagrodzonymi blogerami zebrane są TUTAJ.

Nagrody dla blogerów

Nagrodą dla wybranego przez jury zdobywcy tytułu Winiarski Blog Roku 2018 jest wyjazd dziennikarski i publikacja artykułu w magazynie „Czas Wina” w roku 2019, akcesoria do wina ufundowane przez markę VacuVin oraz prezent od VDP – Die Prädikatsweingüter.

Wyróżnieni przez jury autorzy dwóch blogów otrzymają wartościowe akcesoria do wina marki VacuVin oraz prezent od VDP – Die Prädikatsweingüter

Autor Winiarskiego Blogu Roku Internautów 2018 otrzyma wartościowe akcesoria do wina marki VacuVin oraz prezent od Grupy Dom Wina.

Wszyscy nagrodzeni blogerzy otrzymają dodatkowo książki Michała Bardela Korek czy zakrętka? z Wydawnictwa Znak.

Wszyscy autorzy nominowanych blogów zostaną zaproszeni na zamkniętą, ekskluzywną degustację win ufundowanych przez partnera wydarzenia VDP – Die Prädikatsweingüter, które odbędzie się 8 listopada 2018 w godzinach 12.30–14.30 na Targach Enoexpo 2018 w Krakowie.

Chęć udziału należy potwierdzić mailowo do dnia 31 października 2018 roku na adres redakcja@czaswina.pl.

Ogólne zasady głosowania na Winiarski Blog Internautów

  1. Organizatorem głosowania jest „Czas Wina” sp. z o.o.
  2. W głosowaniu mogą brać udział tylko osoby pełnoletnie.
  3. Żeby oddać głos, należy wskazać blog i wypełnić formularz do głosowania, podając własne dane teleadresowe – obowiązkowe jest podanie imienia i nazwiska oraz adresu e-mail.
  4. Oddanie głosu, w którym głosujący nie wyrazi zgody na przetwarzanie danych do celów opisanych w formularzu do głosowania, uniemożliwia wygranie nagrody przez głosującego.
  5. Każdy głosujący otrzyma potwierdzenie oddania głosu wysłane na podany w formularzu adres e-mail. Po otrzymaniu na podany w formularzu adres e-mail potwierdzenia oddania głosu, należy kliknąć na zawarty w nim link w celu potwierdzenia swojego udziału w głosowaniu.
  6. Organizator nie odpowiada za podanie przez głosującego w formularzu nieprawdziwych lub błędnych danych teleadresowych.

Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Czas Wina sp. z o.o., adres: ulica Balicka 255, 30-198 Kraków. Kontakt z Inspektorem Danych Osobowych: iod@czaswina.pl.

Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji głosowania w konkursie na Winiarski Blog Internautów oraz zgodnie treścią udzielonych Administratorowi zgód. Podstawą prawną przetwarzania jest zgoda osoby, której dane dotyczą.

Dane będą przetwarzane do czasu, w którym ustanie cel, dla którego zostały zebrane, lub do czasu sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych osoby, której dane dotyczą. Każdy ma prawo żądania od Administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych i wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Każdy ma prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych, której udzielił Administratorowi. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano przed jej cofnięciem. Każdy ma prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Wycofania udzielonej zgody i zmiany danych oraz wszystkich czynności wyliczonych powyżej można dokonać przez złożenie oświadczenia, wykorzystując dane kontaktowe Administratora lub Inspektora Ochrony Danych wskazane we wstępie.

UWAGA: w polu "Imię i nazwisko" należy podać własne dane, a nie nazwisko blogera. W polu "Dane teleadresowe" prosimy podać ulicę, numer domu/mieszkania, kod pocztowy, miejscowość.

Formularz głosowania na Winiarski Blog Internautów 2018

W głosowaniu Internautów na Blog Roku 2018 oddaję mój głos na (proszę wybrać z listy):

Zapoznałem się z Ogólnymi zasadami głosowania na „Winiarski Blog Internautów”. Zapoznałem się z Informacją dotyczącą przetwarzania danych osobowych. Oświadczam, że jestem osobą pełnoletnią, podane przeze mnie dane są prawdziwe i jestem właścicielem podanego przez siebie adresu e-mail. Redakcja może skontaktować się ze mną poprzez podany e-mail w sprawie mojej odpowiedzi.

Chcę wziąć udział w konkursie na najciekawsze uzasadnienie wyboru. Rozumiem, że muszę podać swoje dane teleadresowe do ewentualnej wysyłki nagrody. Rozumiem, że znalezienie się na liście zwycięzców oznacza, że do wiadomości publicznej zostaną podane moje imię, inicjał nazwiska, miejscowość oraz treść uzasadnienia. Redakcja może skontaktować się ze mną w sprawie mojej odpowiedzi.


Regulamin Konkursu „Recenzja Winiarskiego Blogu 2018”

I. DEFINICJE

1. Organizatorem konkursu „WYBIERZ BLOG ROKU 2018 MAGAZYNU CZAS WINA” jest Wydawnictwo Czas Wina sp. z o.o., ul. Balicka 255, 30-198 Kraków, zwane dalej „Organizatorem” właściciel Portalu www.czaswina.pl zwanego dalej „Portalem”.

2. Konkurs odbywać się będzie na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

3. Uczestnikiem konkursu, zwanym dalej „Uczestnikiem”, może być każda pełnoletnia osoba fizyczna, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, która w terminie wskazanym w punkcie II. Regulaminu, udzieli odpowiedzi na pytanie opublikowane w Portalu w dniu 07.10.2018 roku oraz spełni pozostałe warunki uczestnictwa również podane w II części Regulaminu.

4. Komisja konkursowa, zwana dalej „Komisją” składa się z przedstawicieli Organizatora, która spośród nadesłanych przez Uczestników odpowiedzi na zadane pytanie wybierze 5 (słownie: pięć) najciekawszych, które zostaną nagrodzone. Komisja, wybierając najciekawsze odpowiedzi, będzie brała pod uwagę oryginalną argumentację i poprawność językową nadesłanych odpowiedzi.

5. Zwycięzcami konkursu, zwanym dalej „Zwycięzcami”, jest 5 Uczestników, którzy najciekawiej zdaniem Komisji odpowiedzą na zadane pytanie.

6. Nagrody przyznawane Zwycięzcom konkursu, zwane dalej „Nagrodami”, to produkty ufundowane przez Wydawnictwo Znak, zwane dalej „Fundatorem”, w postaci 5 pakietów książek (słownie: pięciu).

II. PRZEBIEG KONKURSU

1. Konkurs rozpoczyna się 07.10.2018 roku i trwa do 31 października 2018 roku.

2. W konkursie nie mogą wziąć udziału pracownicy i przedstawiciele Organizatora i Fundatora.

3. W celu wzięcia udziału w konkursie Uczestnik musi w czasie jego trwania udzielić odpowiedzi na pytanie „Uzasadnij krótko i dowcipnie, dlaczego wybrany przez Ciebie blog zasługuje na uwagę?”. Odpowiedzi należy wpisać w polu formularza do głosowania opublikowanego w Portalu. Każdy Uczestnik może wpisać tylko jedną odpowiedź. Każdy Uczestnik musi podać dane teleadresowe umożliwiające wysyłkę Nagrody oraz wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb ogłoszenia wyników i wysłania Nagrody.

4. Każdy Uczestnik, który w jakikolwiek sposób spróbuje zakłócić przebieg konkursu, zostanie zdyskwalifikowany ze skutkiem natychmiastowym.

5. Organizator rozstrzygnie konkurs najpóźniej do 6 listopada 2018 do godziny 17.00. Zwycięzcy zostaną o tym poinformowani drogą elektroniczną w formie e-maila przesłanego na adres podany przez Uczestnika w formularzu a dane Zwycięzcy konkursu: imię, inicjał nazwiska i miejscowość podane w formularzu, treść odpowiedzi zostaną podane do publicznej wiadomości podczas ogłoszenia wyników głosowania na Winiarski Blog Roku 2018 w dniu 8 listopada podczas Targów Enoexpo oraz w Portalu w dniu 9 listopada 2018. Organizator nie jest zobowiązany do podania danych Zwycięzcy do publicznej wiadomości podczas Targów Enoexpo.

6. Nagroda nie podlega wymianie na ekwiwalent pieniężny.

7. Nagrody w konkursie otrzyma 5 Uczestników chyba, że mniej niż 5 Uczestników spełni wymagania opisane w punkcie 3.

III. ODPOWIEDZIALNOŚĆ ORGANIZATORA, REKLAMACJE

1. Organizator obowiązany jest, w ciągu 14 dni od daty ogłoszenia wyników konkursu, przekazać Nagrodę Zwycięzcy. Decyduje data ze stempla pocztowego. W przypadku nie odebrania przesyłki z Nagrodą przez Zwycięzcę, następuje zwrot przesyłki z poczty do Organizatora. Organizator nie jest zobowiązany do ponownego wysłania Nagrody.

2. Nagroda zostanie wysłana za pośrednictwem Poczty Polskiej przesyłką poleconą.

3. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wady przedmiotów, stanowiących Nagrody w konkursie.

4. Reklamacje odnośnie przebiegu Konkursu mogą być zgłaszane za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres Organizatora: konkurs@czaswina.pl, w terminie 14 dni, od dnia 6 listopada 2018.

5. Reklamacja zostanie rozstrzygnięta w terminie 14 dni od jej prawidłowego złożenia Organizatorowi. Decyzja Organizatora co do zgłoszonej reklamacji jest ostateczna.

6. Prawidłowo złożona reklamacja powinna zawierać imię, nazwisko, oraz adres mailowy Uczestnika, jak również dokładny opis i wskazanie przyczyny reklamacji.

7. O wyniku rozpatrzonej reklamacji Uczestnik zostanie powiadomiony na adres mailowy podany w reklamacji.

8. Reklamacje nie zawierające danych wymienionych w punkcie 6 powyżej nie będą rozpatrywane.

IV. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

1. Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych Uczestnika w celu realizacji konkursu i w zakresie wskazanym w niniejszym Regulaminie zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. nr 101 poz. 926)

2. Administratorem danych osobowych jest Organizator konkursu.

3. Uczestnik ma prawo wglądu do swoich danych oraz możliwość poprawiania swoich danych poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres mailowy Organizatora: konkurs@czaswina.pl

4. Uczestnik ma prawo do usunięcia swoich danych poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres mailowy Organizatora: konkurs@czaswina.pl. Dane zostaną usunięte w ciągu 14 dni od otrzymania stosownej prośby.

5. Podawanie danych osobowych przez Uczestnika jest dobrowolne.

6. Dane gromadzone podczas realizacji konkursu nie będą udostępniane żadnej innej organizacji, osobom fizycznym lub innym podmiotom trzecim bez zgody Uczestnika.

7. Uczestnictwo w konkursie oznacza wyrażenie zgody na powyższe warunki i zasady ochrony danych osobowych.

V. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Uczestnictwa w konkursie, praw oraz obowiązków z nim związanych, w tym także prawo do żądania wydania Nagrody, Uczestnik nie może przenosić na osoby trzecie.

2. Konkurs nie jest grą losową w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach losowych i zakładach wzajemnych.

3. Konkurs nie jest organizowany z udziałem ani też wpierany przez właściciela serwisu Facebook.

4. Regulamin jest dostępny w siedzibie Organizatora.

5. Organizator zastrzega sobie prawo do dokonania modyfikacji postanowień Regulaminu.

Strona zawiera informacje handlowe dotyczące napojów alkoholowych i przeznaczona jest dla osób pełnoletnich.

Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat ?