Strona główna Tagi Austria

Tag: Austria

Salon Sauvignon w Ptuju – w pościgu za Austrią

Choć dla Austriaków Styria kończy się na południowej granicy ze Słowenią, Steiermark płynnie przechodzi w słoweński region Štajerska. Tamtejsze wino z odmiany sauvignon blanc podbija serca po obu stronach granicy.

Filozof od zadań specjalnych

Z Thomasem Klingerem, dyrektorem dystrybucji w winiarni Bründlmayer w Kamptal, a przy okazji bratem Willego Klingera, szefa austriackiego Weinmarketingu (AWMB), rozmawia Wojciech Gogoliński.

VieVinum 2018. Zawiłości sukcesów

W tym roku odbyły się jubileuszowe, dwudzieste targi winiarskie VieVinum 2018. Jedną z prezentacji – jak zwykle – prowadził szef austriackiego Weinmarketingu (AWMB) Willi Klinger. Chyba nikt nie podejrzewał, że będzie to jego ostatnie wystąpienie w tej roli.

Winnice odzyskują miasta

Miasto prawie wszystkim kojarzy się z winem, ale z winnicami już zupełnie nie. Kiedyś taki związek był oczywisty – był wypadkową zapotrzebowania na wino. Dziś w sposób zadziwiający winnice ponownie podbijają wielkie metropolie. Powody ich zakładania są przedziwne, ale raczej nie mają związku z gwałtownym wzrostem popytu.

Austria rozdaje odmiany!

Ważne zmiany w austriackim i europejskim prawie winiarskim. Wiedeń zaakceptował kolejne odmiany dopuszczone do wyrobu win jakościowych, a wśród nich aż trzy hybrydy z grupy tzw. szczepów PIWI. Ten krok chyba na dobre otwiera drzwi dla tego typu odmian. To także istotna informacja dla naszych producentów.

Warszawa pod gwiazdami

Wczoraj w restauracji Concept 13 zajmującej ostatnie piętro domu handlowego Witkac w Warszawie odbyła się wielka degustacja win austriackich. Zjawili się przedstawicie najsłynniejszych wytwórni znad Dunaju. Było to, bez wątpienia, najważniejsze to do tej pory wydarzenie winiarskie tego roku w Polsce.

Zatrudniłem się na śmieciówce u żony

Z Erichem Krutzlerem zarządzającym winiarską stroną wytwórni Pichler-Krutzler rozmawia Wojciech Gogoliński.

Stromo i pięknie

Austriacka Styria i sąsiednia Słowenia to pogranicze, gdzie można zgubić serce. I wielu to się przytrafia. Wątpię, by ktoś na tym ucierpiał. Jednak ci, którzy zajmują się winem, tracą i serce i głowę. To rejon, gdzie rodzą się najlepsze wina z odmiany sauvignon blanc. I nic tego nie zmieni.

Zaproszenie na degustację win austriackich

poniedziałek, 10 września 2018 r. | godz. 10.30 - 17.00 Concept 13 | ul. Bracka 9 | 00-501 Warszawa ⯀ Będzie to wyjątkowa okazja, aby spróbować ponad...

VieVinum 2018. Czas wielkich zmian

Właśnie zakończyły się trwające od 7 do 11 czerwca największe tragi w Europie Środkowej – wiedeńskie VieVinum. Znowu padły kolejne rekordy, jednak najwięcej o nadciągających zmianach...

Newsletter

Strona zawiera informacje handlowe dotyczące napojów alkoholowych i przeznaczona jest dla osób pełnoletnich.

Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat ?