Strona główna Tagi Morawy

Tag: Morawy

Morawy zapraszają

Krajobraz Moraw nie epatuje nadmiarem – niewysokie wzgórza falują winoroślą, rozległe łąki i pola rozciągają się leniwie wzdłuż horyzontu. Zwroty akcji są tu dziełem człowieka: najwyższe wzniesienia okupują malownicze miasteczka ze średniowiecznym układem ulic, barokową zabudową i potężnym zamkiem lub pałacem w tle.

Fanuszki suchej milerki

Jakoś tak już jest, że dla Polaków język czeski wydaje się zabawny. Być może ten fakt w połączeniu z dużą lekkością bytu Czechów powoduje, że w narodowej świadomości nasi południowi sąsiedzi wywołują u nas raczej pozytywne skojarzenia i reakcje. Prawdziwy Czech to dla nas sympatyczny pan w średnim wieku, z całkiem poważnym brzuszkiem wynikającym z wielogodzinnych nasiadów w lokalnej piwiarni.

Wielkie Morawy w Polsce

Wizyta dwóch wybitnych winiarzy z Moraw, Jindricha Kadrnki i Filipa Mlýnka, jednych umocniła w wierze, a drugim uświadomiła, jak ciekawe i nowoczesne wina powstają ledwo trzysta kilometrów na południe od Krakowa.

Morawy – polska furtka do winiarskiego świata

Morawy Południowe, podobnie jak wiele winiarskich krain Europy, zawdzięczają swoją różnorodność kulturze pogranicza, w tym wypadku Czech, Słowacji i Austrii. Chociaż o regionie między Brnem a Mikulovem nie...

Newsletter

Strona zawiera informacje handlowe dotyczące napojów alkoholowych i przeznaczona jest dla osób pełnoletnich.

Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat ?