Strona główna Tagi Rynek

Tag: rynek

Wino spod lady? Czyli jak obejść się bez sklepów

Odkąd skończył się handel wymienny, kupienie flaszki wina w sklepie to dla nas oczywistość. Pomijam fakt, że w niektórych krajach z przyczyn pragmatycznych handel...

Kobiety i butelki

Zaskakujące dane znalazły się w opublikowanym właśnie raporcie pokazującym podejście kobiet do wina. Okazuje się, że podczas gdy cały cywilizowany świat zmierza w kierunku całkowitego równouprawnienia kobiet, te ostatnie wstydzą się swojej wiedzy o winie…

Rodzinne sprawki

Jeszcze nie tak dawno temu wino było wyznacznikiem statusu społecznego w o wiele mniejszym stopniu niż obecnie, a związana z nim kariera plasowała się o oczko lub dwa...

„Jeśli masz zamiar to czytać, odpuść sobie”

Tak właśnie brzmi pierwsze zdanie jednej z powieści Chucka Palahniuka. Zagrał na naszych emocjach, nikczemnik. Zagrał i wygrał, bo któż nie znajduje przewrotnej przyjemności w czytaniu na złość literatom? Podobnie, choć nieco bardziej subtelnie, grają przedstawiciele branży winiarskiej, nasze emocje i oczekiwania wpływają bowiem w sposób bezpośredni na postrzeganie smaku wina. A tu, tak samo, właśnie o przyjemność chodzi.

Drogie Chile

Portal Wine-Searcher ogłosił właśnie listę dziesięciu najdroższych win chilijskich. Wprowadza ona nieco zamieszania w porządku, który wydawał nam się już stabilny. Oczywiście nie te wina rządzą na tamtejszym rynku winiarskim, ale chyba każdy z ciekawością rzuci okiem na takie zestawienie.

Wiewióry mają plan

Gdzie w Wielkiej Brytanii kupić wino? „Oczywiście w Londynie” – odpowie większość z nas. Ten schemat chce złamać nowa firma importerska o kuriozalnej nazwie Red Squirrel Wine – Wino Ruda Wiewióra.

Antypody za młode

Specjaliści od win z Nowej Zelandii biją na alarm: jak tak dalej pójdzie, tamtejsze wina stracą wyrobionych odbiorców. Lwia ich część trafia na rynek tuż po zakończeniu fermentacji, nie mając szans na pokazanie, na co je faktycznie stać.

Fala przejęć w Dolinie Napy trwa

Najpierw Duckhorn kupił Kosta Browne, a teraz międzynarodowy gigant ubezpieczeniowy AXA kupił kolejną wybitną winiarnię, po raz pierwszy w Kalifornii.

Smok przy winie

Mało kto wie, że Chiny są dziś drugim na świecie krajem pod względem powierzchni upraw winorośli. Ustępują pod tym względem jedynie Hiszpanii. Biją dość wyraźnie Francję i Włochy.

Dramat sycylijskich winiarzy

Sycylijskie winiarstwo przeżywa największy horror w czasach powojennych. Zbiory będą o jedna trzecią niższe.Podstawą rolnictwa na tej włoskiej wyspie było i jest winiarstwo, zaś...

Newsletter

Strona zawiera informacje handlowe dotyczące napojów alkoholowych i przeznaczona jest dla osób pełnoletnich.

Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat ?