Strona główna Tagi Zdrowie

Tag: zdrowie

Czy alkohol obniża ciśnienie tętnicze?

Biorąc pod uwagę z jednej strony znaczenie społeczne i rozpowszechnienie spożycia alkoholu na świecie, a z drugiej – częstość występowania nadciśnienia tętniczego w populacji (w Polsce to około 8–10 mln chorych), istnieje spory związek pomiędzy spożyciem alkoholu a nadciśnieniem.

Wino z dymkiem?

Jak funkcjonuje sommellier, który pali papierosy? Mnie nauczono, że to niedopuszczalne. I tego będę się trzymał. Ale są inni. Lepsi.Jak wynika z moich prywatnych...

Czy grozi nam zawał?

Regularne, umiarkowane spożycie alkoholu może korzystnie oddziaływać na układ sercowo-naczyniowy. Najważniejsze w powyższym zdaniu jest owo „umiarkowane”, bo próg leczniczości wina może być płynny.

Kluczowe informacje

W USA chcą uczynić etykiety alkoholowe bardziej przejrzystymi dla dbających o zdrowie.Jak mówi Jeremy Beadles, szef The Wine and Spirit Trade Association, do tej pory...

Starożytność i francuski paradoks, czyli wino i choroby układu krążenia

Wiedza na temat korzystnego działania odpowiedniej diety oraz spożycia wina sięga wielu wieków. Dawno temu Hipokrates z Kos – uważany za ojca współczesnej medycyny – powiedział: „Niech pożywienie będzie twoim lekarstwem”.

Newsletter

Strona zawiera informacje handlowe dotyczące napojów alkoholowych i przeznaczona jest dla osób pełnoletnich.

Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat ?