Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

XIII Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle

23 sierpnia 2018 00:00 - 27 sierpnia 2018 00:00

XIII Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle

Zapraszamy na XIII Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle. 25 i 26 sierpnia, czyli w ostatni wakacyjny weekend, na jasielskim Rynku spotkają się polscy i zagraniczni winiarze, miłośnicy i pasjonaci wina oraz amatorzy dobrej zabawy.

Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle to jedna z największych w kraju imprez winiarskich. Corocznie w ostatni weekend sierpnia przyjeżdża na nią kilkudziesięciu winiarzy z kraju i zagranicy oraz tysiące gości. Na jasielskim Rynku, w schludnych, drewnianych domach winiarze oferują do degustacji kilkaset rodzajów win, w tym te nagrodzone podczas odbywającego się w Jaśle prestiżowego Konkursu Polskich Win. Goście mogą uczestniczyć w tematycznych warsztatach winiarskich, pokazach i prezentacjach prowadzonych przez członków Stowarzyszenia Sommelierów Polskich lub Jasielskiego Stowarzyszenia Winiarzy. W tym roku po raz kolejny będzie to winny pojedynek „Polska kontra reszta świata”, a z nowości: „Magia szkła”, „Wino, sery i dodatki, które zmieniają wszystko” oraz „Aromaty i smaki polskiego wina…” Można też odwiedzić winnice podczas Dnia Otwartego. Imprezie towarzyszy jarmark produktów lokalnych i wieczorne koncerty.

W tym roku po raz pierwszy wyjątkowy pociąg enoturystyczny przywiezie i odwiezie turystów z Krakowa i okolic. Winny pociąg wyruszy 25 sierpnia z Krakowa bezpośrednio na Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle.

„Czas Wina” jest od lat partnerem medialnym wydarzenia. Serdecznie zapraszamy!

 

zobacz ramowy program

Szczegóły

Start:
23 sierpnia 2018 00:00
Koniec:
27 sierpnia 2018 00:00
Wydarzenie Kategoria:
Strona internetowa:
http://www.dniwina.pl

Organizatorzy

Miasto Jasło
Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy
Jasielski Dom Kultury

Miejsce

Jasło i okolice
Jasło, podkarpackie 38-200 Polska + Mapy Google