Gallo, Gina

    Przedstawicielka rodziny i winemaker w wytwórni Gallo of Sonoma; wnuczka Julio Gallo, który w 1933 roku wraz z bratem Ernestem (obaj już nie żyją) tuż po zniesieniu prohibicji założyli w Kalifornii firmę winiarską E&J Gallo; przez lata firma rozrosła się do gigantycznych rozmiarów (nawet 1,5 mln butelek na godzinę), jest największą wytwórnią na świecie, jednocześnie pozostaje nadal w 100 proc. w rękach rodziny.


    Kariera. Gina Gallo zaczynała w Sonomie jako dyrektor ds. sprzedaży. Gdy ukończyła enologię na kalifornijskim uniwersytecie w Davis, winiarstwo pochłonęło ją całkowicie. Jest jedną z najbardziej charyzmatycznych kobiet w świecie wina. W codziennej pracy wspomaga ją Matt Gallo zajmujący się wizerunkiem firmy.

    Gallo of Sonoma. Nowy oddział firmy mający zmienić wizerunek przedsiębiorstwa jako wytwórcy tanich win. Gallo of Sonoma produkuje wyłącznie wina zaczynające się od klasy lepszych średnich po wina najwyższej jakości. Inwestycja Gallo w hrabstwie Sonoma to próba wejścia w sektor win z najwyższej półki.