Lektury na lato :)

Już niebawem w sierpniowo-wrześniowym numerze “Czasu Wina” zaproponujemy wiele książkowych nowości – w sam raz na upalne lato i zbliżającą się jesień…

Barbara i Piotr Adamczewscy
“Kuchnia w kawalerce i apartamencie”
Instytut Wydawniczy Latarnik

Kuchnia singla wcale nie musi być bylejaka czy doraźna. Przygotowanie smacznego, zdrowego, a przy tym wykwintnego dania często jest bardzo proste i nie wymaga zbyt wiele czasu. Autorzy podsuwają pomysły na potrawy proste i szybkie, które przyrządzi każdy zaczynający swą przygodę z gotowaniem. Proponują rownież dania bardziej wykwintne, którymi można zabłyznąć podczas kolacji z przyjaciółmi. Znajdą tu coś dla siebie mięsożercy i wegetarianie, wielbiciele makaronów i egzotycznych dań, ci, którzy kochają słodycze i ci dbający o linię.

 

 

 

Pattie Vargas, Rich Gulling
“Nalewki i likiery. Domowy wyrób”
Wydawnictwo RM

Nalewki owocowe pachną pełnią lata, orzechowe są idealne na długie zimowe wieczory, ziołowe nie tylko wybornie smakują, ale także leczą. Śmietankowe i kawowe rozpieszczają podniebienie niejednego łasucha…

Dzięki tej książce przyrządzisz nie tylko wyśmienite nalewki i likiery, ale także domowe wersje znanych i lubianych trunków. Znajdziesz w niej mnóstwo oryginalnych przepisów i rady dotyczące wykorzystania nalewek jako dodatków do deserów i dań mięsnych. Autorzy podsunęli też ciekawe pomysły na oryginalne prezenty w postaci samodzielnie zrobionych trunków.

 

 

 

Anna Kamińska
“Miastowi. Slow food i aronia losu”
Wydawnictwo TRIO

Kim są ludzie, którzy zostawili wszystko: mieszkanie w wielkim mieście, kariery, rodzinę, przyjaciół i przenieśli się z wielkomiejskiej dżungli na wieś? To ekscentrycy? Szaleńcy? Outsiderzy?
Żeby poznać odpowiedź na pytanie: jak się żyje „miastowym” na wsi, autorka przemierzyła po Polsce tysiące kilometrów. Każda z tych opowieści, to historia człowieka z miasta, który poszukuje siebie i swojego miejsca na ziemi, ale to także odkrywanie piękna i uroków wiejskiego życia.
Na książkę składają się rozmowy i reportaże – opowieści o ludziach, którzy zdecydowali się po wielu latach życia w wielkim mieście na życie na prawdziwej wsi. Często na odludziu. Z dala od cywilizacji. Blisko przyrody. O motywach swoich decyzji i ich konsekwencjach opowiadają na kartach książki.