Regionalia w Warszawie

Żywność ekologiczną i organiczną, produkty tradycyjne i wyroby rzemieślnicze zaprezentuje ponad 100 wystawców z Polski i zagranicy podczas pierwszych Targów Produktów Regionalnych „Regionalia”.  

Nie zabraknie degustacji regionalnych produktów i pokazów kulinarnych. Targi Regionalia 2012 odbędą się w dniach 20-22 kwietnia (piątek, sobota, niedziela) w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

regionlia

Podczas Targów zwiedzający będą mogli poznać różnorodne wyroby regionalne z Polski i ze świata. Na stoisku sklepu Yerba Mate znajdzie się bogaty wybór gatunków herbaty paragwajskiej, która posiada właściwości odżywcze i pobudzające, m.in. yerba mate Taragui, Pajarito i Rosamonte, a także akcesoria potrzebne do przygotowania tego wyjątkowego napoju. Firma Egri Kurtos chwalić się będzie tradycyjnym węgierskim ciastem chlebowym – chimney cake, które przygotowuje zazwyczaj w pięciu smakach: orzecha laskowego, cynamonu, wanilii, kakaowym  i kokosowym. Węgierskie specjały, w tym robione ręcznie kiełbasy i szynki, zaprezentuje też firma Human Gazdasagszervezo. Marokańskie produkty z kolei będzie można znaleźć na stoisku Maroko Sklep. Nie zabraknie tu jednego z najcenniejszych olejków na świecie oleju arganowego – zwanego płynnym złotem Maroka i przygotowanych na jego bazie kosmetyków. Na targach znajdą się również olej z opuncji figowej, mieszanki ziołowe naturalne Bio, różnorodne konfitury bez konserwantów, a także niespotykane dotąd w Polsce – szare winonapój uzyskiwany na drodze całkowitej lub częściowej fer... (...) z Maroka. Z kolei polskie wina z serii „Potęga Tradycji” przedstawi firma Vin-Kon.  Są one wytwarzane tradycyjną metodą fermentacji m.in. z takich owoców jak aronia, dzika róża, czarna porzeczka, jarzębina czy truskawka. Ponadto prezentowane będą miody zbierane w Puszczy Białowieskiej, które wyśmienity smak i właściwości zdrowotne zawdzięczają tradycyjnemu pozyskiwaniu i unikatowemu mikroklimatowi jedynej w Europie pierwotnej puszczy.

Interesująco zapowiada się także pokaz mody inspirowanej folklorem, podczas którego zaprezentowane zostaną projekty Folk Design.  Ich twórczynią jest Aneta Larysa Knap, prekursorka nowoczesnej mody folk w Polsce. Stroje jej autorstwa można zobaczyć m.in. w serialu „Szpilki na Giewoncie”. Szkoła Kulinarna Food for Friends przygotuje pokazy tworzenia innowacyjnych dań z produktów regionalnych i sezonowych wraz z degustacją. Firma Szczypta Świata zaprezentuje pokaz przygotowania yerba mate,  a także poprowadzi spotkanie na temat Fair Trade, podczas którego wyjaśni zasadę Sprawiedliwego Handlu. Z kolei serwis natoobe.pl przygotuje warsztaty  w zakresie jakości i bezpieczeństwa produkcji żywności oraz e-marketingu produktów tradycyjnych. Podczas targów rozstrzygnięty zostanie również konkurs na najlepszy produkt regionalny i  ekologiczny, w którym zwycięzcom przyznany zostanie medal „Regionalia” oraz znak jakości „TVR poleca”.

Wszyscy uczestnicy Targów Regionalia będą mogli wziąć udział w odbywających się równolegle Targach Turystyki i Wypoczynku Lato i zapoznać się z propozycjami wycieczek do różnych zakątków kraju i świata, prezentowanych przez około 400 wystawców.

Czas Wina jest patronem medialnym Targów Regionalna 2012 – zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska, gdzie można będzie kupić najnowszy numer „Czasu Wina” oraz zdegustować wina proponowane przez Dom Wina. W piątek, 20 kwietnia o godz. 12.00 przeprowadzimy w tzw. Strefie Atrakcji krótki kurs ABC Wina.

Targi odbędą się w nowoczesnym Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56C, które oddalone jest zaledwie 9 km od Dworca Centralnego, 6 km od Dworca Wschodniego i 14 km od lotniska Okęcie. Obiekt zapewnia ponad 1500 miejsc parkingowych oraz stały postój taksówek. Ponadto, w sąsiedztwie kursuje 11 miejskich linii autobusowych z różnych punktów Warszawy, a ze Śródmieścia i Dworca Wschodniego Pociągi Kolei Mazowieckich.

Więcej : www.regionalia.com.pl