Wiedza o winie w Collegium Civitas

Studiowanie wiedzy o winie może być nie tylko przyjemne, ale i pożyteczne!

W Collegium Civitas rusza kolejny nabór na studia podyplomowe przygotowujące dziennikarzy winiarskich, sommelierów i specjalistów w handlu winem. W przeciwieństwie do studiów enologicznych w programie kierunku „Wiedza o winie. Media, rynek, kultura” w CC zasób informacji dotyczących technologii produkcji wina został ograniczony do koniecznego minimum. Skoncentrowano się natomiast na zagadnieniach związanych z analityczną i opisową degustacją wina, znajomością odmian winorośli, typów win, specyfiki winiarskich regionów, sztuką sommelierską, doborem win do potraw, podstawami handlu winem w świecie i Polsce, historią i kulturą winiarstwa, a nawet związkami między winem a medycyną.

Program studiów został dostosowany do wymagań jednej z najlepiej rozpoznawalnych w świecie szkół – Wine & Spirits Education Trust, dzięki czemu absolwenci mogą równolegle podjąć szkolenia online i eksternistycznie zdać egzamin WSET Level 3 Advanced, uzyskując dodatkowo dyplom tej prestiżowej szkoły. W programie przewidziano również wizyty w polskich winnicach i winiarniach – na zdjęciu wyjazdowa sesja degustacyjna w Krakowie.

Kierownikiem studiów (i także wykładowcą) jest Michał Bardel, a wśród wykładowców pojawią się specjaliści z zakresu enologii, zawodowi sommelierzy, sędziowie międzynarodowych konkursów winiarskich i redaktorzy „Czasu Wina”. Zajęcia poprowadzą m.in.: Marek Bieńczyk, Wojciech Gogoliński, Wojciech Giebuta, Monika Bielka-Vescovi, Grzegorz Gajos, Paweł Polak.

„Czas Wina” jest pomysłodawcą i patronatem medialnym studiów.

Informacje i rekrutacja: http://www.civitas.edu.pl/wiedza_o_winie