Gotuj się do stażu w Hiszpanii

Studenci dwóch wyższych szkół gastronomicznych w Polsce będą walczyć o staż w wielokrotnie nagradzanej restauracji Casa José w regionie Madryt.

I etap Konkursu Kulinarnego organizowanego przez Unię Europejską i Ministerstwo Rolnictwa Hiszpanii rozpoczął się 30 stycznia. Laureat konkursu zorganizowanego w ramach kampanii „Original Flavors. Mediteranean Essence” odbędzie 6-tygodniowy staż w restauracji Casa José, w miasteczku Aranjuez, która poszczycić się może m.in. gwiazdką Michelina oraz Gran Prix Międzynarodowej Akademii Gastronomicznej.

Aby wygrać, wystarczy przygotować danie w oparciu o przynajmniej jeden z trzech promowanych w ramach kampanii produktów: oliwy z oliwek Beana, wina Ribera del Duero i szynki Serrano. Kampania wspiera produkty o chronionych nazwach pochodzenia, która to nazwa ma być gwarancją najwyższej jakości oraz unikatowego smaku. Więcej informacji o konkursie można znaleźć pod adresem: www.wshig.pl, a także na profilu Kuchnia Hiszpańska na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/kuchniahiszpanska.

Dawid Leszczak