Jasło stolicą wina

Już po raz siódmy w Jaśle odbędą się Międzynarodowe Dni Wina. Impreza na jasielskim rynku zapowiada się niezwykle ciekawie, bo do Jasła zjadą winiarze nie tylko z całej Polski, ale również ze Słowacji, Czech i Węgier.

18 i 19 sierpnia na jasielskim rynku będzie można skosztować również regionalnych potraw i obejrzeć występy zespołów folklorystycznych. 

Ta wyjątkowa w skali kraju impreza co roku przyciąga do Jasła rzesze miłośników wina. I nic w tym dziwnego, bo Międzynarodowe Dni Wina gromadzą lokalnych (polskich i zagranicznych) wystawców, których win można spróbować, a z winiarzami porozmawiać o ich pracy. Do tego każdy może liczyć na życzliwe, fachowe porady związane z zakładaniem i pielęgnacją winnicy oraz robieniem własnego wina, a na stoiskach z winiarskimi akcesoriami zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt.

Dla zwiedzających przygotowano mnóstwo dodatkowych atrakcji: będą specjały regionalnej kuchni, kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego, konkurs z nagrodami oraz prezentacje artystyczne. Na plenerowej scenie występują zespoły folklorystyczne z kraju i z zagranicy, a uzupełnieniem całości są wieczorne koncerty w zupełnie innym klimacie.

 

International Days of Wine in Jasło

International Days of Wine is a unique event in Poland because it’s only here, in Jasło, where you can taste and compare so many different polish and foreign wines and talk with so many winemakers.

This wine event, organized by Municipality of Jasło together with Associations of Winemakers from Podkarpacie Region, each year attracts crowd of wine lovers. This year it will already be the seventh edition of  the International Days of Wine which will last for two days: the 18th and 19th of August.

International Days of Wine is an excellent occasion to promote winemakers and wine, but first of all, Jasło – as a capital of polish wine-making because it is right here that thirty years ago Mr Roman Myśliwiec founded the first winery in Poland. Following the idea
of Mr Myśliwiec, another wineries in the Podkarpacie region have been established. Today there are about 150 of them and new ones still keep appearing.

Jasło is definitely a birthplace of wine-making in Podkarpacie and it will remain it for ever. Our winemakers proved they are able to produce good quality wines which are valued and searched for by experts. International Days of Wine is a perfect occasion to present our riches; it is time for fun and joy. Please feel invited to International Days of Wine in Jasło.

It is worth coming.

 

RED.

Jasło stolicą wina

Już po raz siódmy w Jaśle odbędą się Międzynarodowe Dni Wina. Impreza zapowiada się niezwykle ciekawie, bo do Jasła zjadą winiarze nie tylko z całej Polski, ale również ze Słowacji, Czech i Węgier. 18 i 19 sierpnia na jasielskim rynku będzie można skosztować również regionalnych potraw i obejrzeć występy zespołów folklorystycznych.

Ta wyjątkowa w skali kraju impreza co roku przyciąga do Jasła rzesze miłośników wina. I nic w tym dziwnego, nigdzie w Polsce nie spotyka się na raz tylu lokalnych wystawców prezentujących swoje wina, nigdzie indziej nie można spróbować i porównać tylu różnych win polskich oraz zagranicznych czy porozmawiać z tyloma winiarzami. Do tego każdy może liczyć na życzliwe, fachowe porady związane z zakładaniem i pielęgnacją winnicy oraz robieniem własnego wina, a na stoiskach z winiarskimi akcesoriami zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt.

Dla zwiedzających przygotowano mnóstwo dodatkowych atrakcji: będą specjały regionalnej kuchni, kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego, konkurs z nagrodami oraz prezentacje artystyczne. Na plenerowej scenie występują zespoły folklorystyczne z kraju i z zagranicy, a uzupełnieniem całości są wieczorne koncerty w zupełnie innym klimacie.

RED.