Michel Rolland „Człowiek Roku” magazynu „Czas Wina” w Krakowie!

Już po raz drugi magazyn „Czas Wina” przyznał tytuł „Człowiek Roku”.

To wyróżnienie, którym redakcja honoruje dokonania wyjątkowych osobowości świata winiarskiego.
W tym roku nagrodzeni zostali:

Fot. W. GogolińskiMichel Rolland
Najbardziej znany na świecie „latający” winemaker(ang.) twórca, kreator wina.Termin szeroko określający os... (...), doradca winiarski w ponad 100 winiarniach w 16 krajach.
Rocznik 1947. Pochodzi z rodziny winiarskiej z bordoskiego Libourne. Ukończył studia enologiczne w Bordeaux. W 1973 roku wraz z żoną kupił laboratorium winiarskie w Libourne, które jest dziś jedną z najważniejszych placówek tego typu na świecie.
Konsultacji winiarskich udziela od 1985 roku. Posiada 12 własnych winiarni, głównie w Bordeaux, ale także w Argentynie i Południowej Afryce.

Fot. W. GogolińskiJair Agopian
Jest właścicielem i kieruje na co dzień jedną z najbardziej cenionych i nowoczesnych winiarni w Bułgarii.
Rocznik 1959. Prowadził interesy w różnych dziedzinach, m.in. bankowości. Odnalazł się dopiero w winiarstwie. Pierwszym jego zakupem była stara wytwórnia Telish, później wybudował słynną Castra Rubrę, położoną obok rzymskich ruin o tej samej nazwie. Bezkompromisowy w dążeniu do celu, otoczony młodymi winemakerami, pełen ambicji i energii. Jego doradcą jest Michel Rolland.

Uroczystości związane z przyznaniem tytułu odbędą się 17 listopada w Krakowie. O godzinie 16, podczas drugiego dnia 9. Międzynarodowych Targów Wina ENOEXPO zostanie oficjalnie ogłoszony werdykt. Następnie zaplanowano degustację win, którą poprowadzą Laureaci. Dla zwiedzających targi – wstęp wolny.

Wieczorem, w podkrakowskim Dworze Sieraków odbędzie się uroczysta Gala. Kolacja, podczas której nie zabraknie laudacji na cześć wyróżnionych, składać się będzie z dań zaproponowanych przez redaktora Szymona St. Kamińskiego oraz najlepszych win, wskazanych przez nagrodzonych tytułem „Człowiek Roku”. Początek – godzina 19.

Udział w Gali to niepowtarzalna okazja do spróbowania doskonałych win w towarzystwie i z komentarzem wyróżnionych tytułem!

Organizatorzy zapewniają transport z Krakowa (również powrót).

Cena: 120 zł od osoby. Dla prenumeratorów „Czasu Wina” oraz członków Klubu Domu Wina 30% zniżki. Zapraszamy! Ilość miejsc ograniczona!

Rezerwacje i informacje: Małgorzata Gawlik m.gawlik@domwina.pl., tel.: 722 100 224