Parker, Galloni i Sonoma

„The Wine Advocate” pozywa swojego wieloletniego współpracownika za nie wywiązanie się z kontraktu na zredagowanie materiału o Sonomie.

O Antonio Galloni było głośno przy okazji sprzedaży akcji „TWA” przez Roberta Parkera. Był wtedy wymieniany jako jeden z potencjalnych nabywców. Jednak Parker sprzedał większość akcji inwestorom z Singapuru. Niedługo potem Galloni zrezygnował ze współpracy. Był wtedy związany umową na przygotowanie materiału i not degustacyjnych z Sonomy dla lutowego wydania TWA. Terminu nie dotrzymał, co więcej – poinformował na swojej nowej stronie antoniogalloni.com, że Sonoma nie była przewidziana w grafiku „TWA”, ale materiał ten będzie dostępny dla subskrybentów „TWA” za darmo poprzez jego stronę.

Odpowiedzią na tę „łaskę” był pozew Parkera, o którym zakomunikował z Bordeaux, gdzie obecnie testuje rocznik 2012. Parker zwraca uwagę przede wszystkim, na bardzo wyczekiwane i ważne dla czytelników noty degustacyjne i przeprasza za opóźnienie, wskazując winnego. Pisze dalej, że panele degustacyjne zostały przygotowane z myślą o publikacji ich wyników w „TWA”, a Galloni występował na nich jako przedstawiciel „TWA”.

Koniec odcinka pierwszego?

Łukasz Wojnarowicz