Rarytasy z Dubaju

Sklep bezcłowy z alkoholami z lotniska w Dubaju ogłosił rekord sprzedaży – jeden z klientów wydał na winonapój uzyskiwany na drodze całkowitej lub częściowej fer... (...) 107 tysięcy dolarów. Kupił za tę kwotę osiem butelek wina.

Sklep Le Clos mieści się w terminalu 3 Dubai International Airport i jest w zasadzie luksusowym butikiem sprzedającym wina i mocniejsze alkohole.

Poprzednie światowe rekordy zakupów w sklepach bezcłowych obejmują takie pozycje, jak Château Pétrus (roczniki 1947 i 1961) oraz magnumbutelka wina o pojemności równej dwóm standardowym butelk... (...) 1959, również Pétrus. Takie zakupy są ponoć dowodem na to, że wraz z kryzysem wzrasta popyt na wina ekskluzywne, rzadkie, ostatnie ze swych roczników.

Przykład sklepu Le Clos pokazuje, że klienci kupują różne kosztowne produkty – zarówno na prezenty, jak i formę lokaty kapitału. Szef sieci, do której należy Le Clos, dodaje, że klienci już pytają o wina en primeur(fr.) system sprzedaży stosowany głównie w Bordeaux i pra... (...) Bordeaux 2009. A wiadomo, że to rocznik ekstremalnie drogi.