W cyklu „Literatura i wino”

Na wieczór autorski z profesorem Adamem Wodnickim poświęcony jego najnowszej książce Tryptyk Oksytański zapraszamy już 24 kwietnia.

Do rozmowy o literaturze i wątkach winiarsko-kulinarnych zawartych w książkach zaprasza redakcja magazynu „Czas Wina” – pomysłodawca i gospodarz wieczorów autorskich.

Najbliższy wieczór autorski:

24 kwietnia 2015 (piątek) godz. 19.00

spotkanie z profesorem Adamem Wodnickim

autorem książki Tryptyk Oksytański


 

 

 

Adam Wodnicki (ur. 25 grudnia 1930 w Janowie Lubelskim) – tłumacz literatury francuskiej.
We wczesnej młodości żołnierz Szarych Szeregów (przeszedł przeszkolenie bojowe w 1943 na Lubelszczyźnie). Po wojnie, w 1956, ukończył wyższe studia artystyczne w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
Współzałożyciel i redaktor dwutygodnika literacko-artystycznego “Zebra” (1956-1961). Od 1967 pedagog krakowskiej ASP. Profesor nadzwyczajny od 1984, profesor zwyczajny sztuk plastycznych od 1989. W latach 1975-1987 dziekan Wydziału Form Przemysłowych ASP i prorektor tej uczelni.
Członek-założyciel Międzynarodowego Stowarzyszenia Poetów Europy Środkowej i Wschodniej Cap a l’Est z siedzibą w Bratysławie. Członek zespołu redakcyjnego wydawnictwa Austeria.
Poza pracą pedagogiczną na macierzystej Akademii, prowadził gościnnie zajęcia pedagogiczne w Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Tuluzie oraz “Warsztaty Językowe” w Międzynarodowym Kolegium Tłumaczy Literatury Pięknej w Arles. Dwukrotnie wyróżniony Nagrodami Ministra Kultury i Sztuki II i I stopnia, odpowiednio w 1977 i w 1983.
Członek arlezjańskiej sekcji l’Amicale des Anciens de Fédération Anarchiste de Catalunya[1].
Adam Wodnicki mieszka w Krakowie; jego żona, Maria Ledkiewicz-Wodnicka, jest rzeźbiarką, specjalizuje się w dziedzinie monumentalnej rzeźby ceramicznej.

 

 

 

 

 

 

 

 

Adam Wodnicki, artysta plastyk, ukończył studia artystyczne w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, wykładowca akademicki, pisarz, tłumacz literatury francuskiej. Członek-założyciel Międzynarodowego Stowarzyszenia Poetów Europy Środkowej i Wschodniej Cap a l’Est z siedzibą w Bratysławie. Członek zespołu redakcyjnego wydawnictwa Austeria.

Wielbiciel i znawca południa Francji.

MENU KOLACJI

Archwum cyklu Literatura i wina

Zobacz też rozmowę o cyklu Literatura i wino” w Telewizji Kraków.

W piątek 9 stycznia miłośnicy dobrego wina i dobrej literatury spotkali się w Dworze Sieraków z autorem książki Zbrodnia i wina – Michałem Bardelem. Godzinna prezentacja książki, rozmowy z autorem a potem kolacja z winami. Za ich dobór, związany oczywiście z książką, odpowiedzialny był Michał Bardel, który w trakcie kolacji również o nich opowiedział. Relacja telewizyjna ze spotkania z Michałem Bardelem.

FOTORELACJA ze spotkań autorskich z Łukaszem Modelskim i Piotrem Adamczewskim