Wielkanoc międzynarodowo

Wielkanoc międzynarodowa

Cztery wina z różnych stron świata, na Wielkanoc, w stylu „fusion” (w zestawie z książką „Kuchnia i Wino”).

Jestem w stanie jednym tchem wymienić dwanaście dań wigilijnych, które rytualnie pochłaniam każdego roku 24 grudnia. W przypadku potraw Wielkanocnych sprawa się komplikuje. Na moim stole oczywiście pojawiają się jaja, a czasem nawet żurek i kiełbasa. Reszta dań, to czysta fantazja. Często sięgam po przepisy kuchni międzynarodowej. W takim przypadku nie muszę ograniczać się do win pochodzących z krajów o podobnej kulturze kulinarnej.

Jak słusznie twierdzi Wojciech Giebuta, nie ma lepszego wina na śniadanie Wielkanocne niż Sherry Fino. Winonapój uzyskiwany na drodze całkowitej lub częściowej fer... (...) wzmacniane, charakterne w smaku dzięki długiemu leżakowaniu w beczce; jest sprzymierzeńcem wszelkiego rodzaju dań jajecznych. W Hiszpanii często towarzyszy tapasom, czyli przekąskom, takim jak na przykład: orzeszki, oliwki, sery i wędliny.

Jedno z win o najbardziej uniwersalnym gastronomicznie stylu, to alzacki pinot grisodmiana białych winogron należąca do dużej rodziny pinot....

Pełne, biało wino o bogatym bukiecie dojrzałych brzoskwiń, pigwy oraz miodu, muśnięte aromatami tostowymi. Możemy je podać zarówno do gotowanej białej kiełbasy, jak i do halibuta pieczonego w pietruszkowym pesto oraz tarty z serem i grzybami.

Inspirując się włoskimi zwyczajami, na wielkanocny obiad upieczemy jagnięcinę. Idąc za ciosem, sięgniemy po wino włoskie z Toskanii, czyli Gran Passaia Rosso. Żywa kwasowość, całe spektrum czerwonych owoców oraz odrobina przyprawowości sprawi, że nasze danie będzie bardziej wyraziste. Czerwona Toskania sprawdzi się także do grillowanego steka z wołowiny albo do makaronów z sosem mięsno – pomidorowym.

W myśl mądrej zasady „kupuj lokalnie”, wybierzemy przynajmniej jedno wino polskie.
Z okazji świąt wypada trochę zaszaleć, stąd wybór padł na wino słodkiewino o dużej zawartości cukru naturalnego lub dodanego... Szlachetny Zbiór
z winnicy Turnau stworzy idealną kompozycję zarówno z wegetariańskim pasztetem z gruszką, jak i mazurkiem oraz tartą z morelami. Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć pysznej Wielkanocy w towarzystwie naszego zestawu win.

Zestaw 4 win + książka „Kuchnia i Wino” w cenie 299 zł.

Wina w zestawie:

  • Tío Pepenajsłynniejsze sherry fino wszech czasów, wytwarzane z od... (...) Sherry Fino (HGB05)
  • Cléebourg Pinot Gris Grande Réserve (FCE03)
  • Gran Passaia Rosso (WFC44)
  • Winnica Turnau Szlachetny Zbiór 0,375 l (PWT12)

Do obu zestawów Wielkanocnych wiosenny KUPON RABATOWY -20 zł na zakupy w Enotece od 6 kwietnia do 6 maja 2021.

Dostawa gratis.

Promocja nie łączy się z innymi promocjami.

Zamówienia można składać mailowo na adres sklep@czaswina.pl lub poprzez SMSa do 19:00 29 marca. Po tym terminie nie gwarantujemy dostawy przed Wielkanocą.