Wódka Dwór Sieraków na Światowej Wystawie Expo 2015 w Mediolanie

Restauracja Dwór Sieraków będzie dziś serwować w Polskim Pawilonie specjalnie przygotowane dania oraz Wódkę Dwór Sieraków.

1 maja, w Mediolanie rozpoczęła się Wystawa Światowa EXPO 2015. Jej hasło przewodnie to  „Wyżywienie planety, energia dla życia”. Podczas tego, trwającego pół roku, prestiżowego wydarzenia wystawienniczego, w dniach 18-24 maja odbędzie się Tydzień Polskiej Turystyki pod hasłem: „Poland. Come and find all colours of life”.

Na uroczystą inaugurację  Tygodnia Polskiego zaproszono Restaurację Dwór Sieraków, aby zaserwowała dania małopolskiej kuchni oraz poczęstowała gości Wódką Dwór Sieraków.

Tydzień Polskiej Turystyki pod hasłem: „Poland. Come and find all colours of life”.

Na ten czas zaplanowano różnorodną ofertę w Pawilonie Polski – głównej arenie polskiej prezentacji podczas wystawy, oraz niestandardowe działania w przestrzeni miejskiej.„Tydzień Polskiej Turystyki” to przede wszystkim prezentacje przygotowane przez regionalne organizacje turystyczne i miasta. Miejscem informacyjno-promocyjnym w zakresie prezentacji atrakcyjności miast i regionów w Pawilonie Polski będzie Sala Regionów. W tym miejscu będą przekazywane kluczowe informacje o atrakcjach i walorach turystycznych Polski z możliwością interakcji poprzez bezpośredni kontakt z odwiedzającymi oraz rozwiązania multimedialne, takie jak całościenny ekran, koralowy fotel multimedialny czy infokiosk. Kraków do Mediolanu zabiera Lajkonika, MOT przyjedzie Małopolskim Camperem, którym promować będzie atrakcyjność turystyczną Małopolski w strefie miejskiej. Nacisk położony zostanie na promocję turystyki kulturowej i miejskiej, a głównym motywem promocji będzie tradycyjnie czerwony, małopolski koral.

Działania Krakowa i Małopolski w strefach promocyjnych na terenie Mediolanu to także koncert muzyki jazzowej na żywo, pokazy laserowe i przedstawienie w wykonaniu teatru KTO. Wszystkie regiony, które będą obecne podczas Tygodnia Polskiej Turystyki, zostaną zaprezentowane podczas Inauguracji z udziałem Ministra Sportu i Turystyki Tomasza Jędrzejczaka, Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Rafała Szmytke, przedstawicieli wystawy światowej, mediów włoskich, bloggerów, dziennikarzy branżowych i przedstawicieli regionów. Za pośrednictwem filmów promocyjnych, przy dźwiękach ptaków i zapachu świeżo skoszonej trawy, uczestnicy odbędą podróż po Polsce. Dwór Sieraków zaprosi do degustacji alkoholi regionalnych i dań przygotowanych przez polskiego i włoskiego kucharza. Koncepcja scenariusza i scenografii dla całości działań prowadzonych zarówno w Pawilonie Polski, jak i w przestrzeni miejskiej odnosi się bezpośrednio do kampanii promocyjnej „Polska. Come and find your story” realizowanej przez Polską Organizację Turystyczną na rynkach europejskich. Hasło na EXPO 2015: „Poland. Come and find all colours of life” zapowiada Polskę, jako kraj bogaty kulturowo i turystycznie, gdzie ludzie i miejsca pozwalają odkrywać zaskakujące i barwne historie i doznania.

W kierunki promocji turystycznej Polski doskonale wpisuje się temat wystawy EXPO 2015 „Wyżywienie planety, energia dla życia”. Turystyka na terenach wiejskich, turystyka aktywna, spa, wellness, uzdrowiska czy polskie szlaki kulinarne to rekomendowane produkty turystyczne w 2015 roku. W EXPO 2015 uczestniczyć będzie 147 krajów, a organizatorzy spodziewają się rekordowej liczby ponad 20 milionów zwiedzających. Wystawa potrwa do 31 października 2015 r.