Apetyczne stokrotki

Moja siostra nie należy do przykładnych gospodyń domowych, które w kuchni czują się jak ryba w wodzie, tworząc wykwintne specjały. Niemniej jednak lubi kucharzyć i proste dania wychodzą jej świetnie, nie wspominając o wszelkiego rodzaju ciastach, a szczególnie o znakomitym serniku.

Często jednak zagonienie jej do kuchni graniczy z cudem. Gotuje, gdy ma wenę. A najchętniej, gdy kupi kolejny kuchenny gadżet. Nie ważne czy to nowa misa, forma do wypieków czy pojemniczek przypraw. Schemat jest prosty: gadżet – frajda – smakowity sukces. Znalazłam dla niej doskonały prezent urodzinowy, książeczkę Ciasta w płatkach przepięknie zapakowaną wraz z silikonową formą. To był strzał w dziesiątkę!

Ta niewielka publikacja zawiera 24 proste przepisy na desery oraz propozycje przekąsek i porady dotyczące użytkowania silikonowej formy.

Z pewnością to zbiór przepisów dla tych, którzy nie lubią spędzać zbyt dużo czasu w kuchni, ale cenią domowe specjały. Szybko okazało się, że jedna forma w piekarniku na raz to za mało. W mgnieniu oka znikają gotowe wypieki.

Siostrze spodobały się zarówno przepisy, jak i praktyczna forma w kształcie stokrotki. Dzięki niej gotowe desery są od razu porcjowane! Choć osobiście nie jestem fanką gadżetów, muszę przyznać, że załączony do książki prezent daje możliwość oryginalnego podania smakołyków. Zwłaszcza gdy ma się dzieci. One miały największą frajdę zjadając kolejne płatki. Siostra – łącząc ze sobą przepisy – piecze czasem trzysmakowe stokrotki. Sprawia jej to ogromną radość.

Zapraszam wszystkich do eksperymentowania z Ciastami w płatkach – wesoła zabawa gwarantowana.
Tę pozycję książkową polecam na prezent, zwłaszcza dla tych, którzy nadal zastanawiają się czy warto kupić silikonową formę do wypieków!

Ciasta w płatkach
Wydawnictwo: Hachette Polska
Warszawa 2012
Cena: 79,90 zł