Książka pachnąca przyprawami

Otrzymałam fajną książkę Krok po kroku z Robertem Sową. Jest pełna prostych przepisów na dania tradycyjne i bardziej egzotyczne.

Głównym patronem książki jest Prymat dlatego w każdej liście składników znajdziemy przynajmniej jedno odniesienie do produktów tej firmy. To trochę drażni, jeśli jednak skupimy się na samych recepturach i niezwykle prostym sposobie ich przygotowania od razu nabiera się pewności, że przyrządzenie dania zaproponowanego przez pana Roberta jest dziecinnie proste. To wrażenie wzmacniają dodatkowo zdjęcia z kolejnych etapów przygotowywania – za to dla odmiany daję plusa.

Jedno czego bardzo mi brakuje to komentarzy lub własnych przemyśleń autora. Oczywiście nie wymagam by były one przy każdym przepisie, jednak czuję niedosyt gdyż Robert Sowa jest dla mnie dużym autorytetem kulinarnym. Bez takich elementów książka staje się bezosobowa co dodatkowo wzmacnia bardzo prosta szata graficzna. Być może taki był zamysł wydawnictwa by publikacja była taka w męskim stylu.

Receptury spisane pod okiem fachowca są – jak zapewnia szef kuchni – gwarancją sukcesu odtworzenia kompozycji smakowych. Niezależnie od tego czy jest się wprawionym kucharzem czy też w kuchni stawiamy pierwsze kroki. Zdaniem Sowy kluczem do sukcesu są wysokiej jakości składniki. No cóż składnik składnikowi nie równy….

Polecam przepis na sałatkę z makaronem i suszonymi pomidorami oraz idealną na letnie dni propozycję mixu cykorii z mandarynkami. Warte uwagi są też pierogi ze szpinakiem i kurkami oraz receptury na desery. Moim dzieciom bardzo smakowało bezglutenowe ciasto czekoladowe, karpatka i szybka tarta czekoladowa z kiwi.

Dzięki różnorodnym przepisom każdy w książce Krok po kroku z Robertem Sową znajdzie pomysły zarówno na tradycyjny rodzinny obiad, jak i będzie mógł zaskoczyć znajomych oryginalnymi przekąskami na przyjęciu.

 

Krok po kroku z Robertem Sową

Robert Sowa

Wydawnictwo Edipresse Książki

cena: 49,90 złotych