Wyjątkowa podróż po Francji

Drogie Panie jeśli nie macie pomysłu na wakacyjną podróż to propozycja Marcii De Sanctis jest dla Was. Autorka w wydanej właśnie książce 100 miejsc we Francji w bardzo osobisty, a zarazem subtelny sposób opisuje bliskie jej sercu setkę miejsc, które każda kobieta powinna odwiedzić.

Sto miejsc tak naprawdę jest liczbą umowną. Wertując książkę odkrywamy znacznie więcej propozycji poukładanych tematycznie – odnajdziemy tu nie tylko ikony Paryża i innych słynnych francuskich miast, ale i tajemnicze zaułki, klimatyczne restauracje, butiki, kameralne ogrody czy maleńkie muzea, którym daleko do tłumów turystów.

To książka dla kobiet, które podróżując po Francji nie tylko chcą zobaczyć słynne zabytki, ale przede wszystkim żądne są odkrycia perełek nie zawsze dostępnych od ręki. Autorka zaprasza m.in. na basen, paryską plażę, lodowisko pod wieżą Eiffla czy też rowerowe  wycieczki, dzięki którym panie odkryją czym tętni miasto i gdzie można spotkać prawdziwych Paryżan. Prawie trzydzieści tras po stolicy i jej najbliższych okolicach daje szansę nie tylko na owocne spędzenie czasu, ominięcie korków, ale i znalezienie czasu na zadumę i kontemplację. Opisom miejsc towarzyszą też wspomnienia Audrey Hepburn, której wdzięk i sposób bycia stał się dla autorki książki wyznacznikiem paryskości.

Marcia De Sanctis poleca tylko miejsca, które sama odwiedziła. Często opisuje je na swój poetycki sposób pozwalający zupełnie się rozmarzyć i namalować w myślach przedstawiane obrazy. Wielki ukłon za osadzenie wielu miejsc w historii! Na pochwałę zasługuje też mapa Francji z oznaczonymi punktami, które warto zobaczyć lub z których trzeba wręcz skorzystać. Wiele z nich zachwyci nie tylko urodą , ale i ….. smakiem.

Co prawda 100 miejsc nie jest beletrystyką, ale i typowym przewodnikiem po Francji też nie jest. To bardziej zbiór opowiadań i doznań, jakich można doświadczyć odkrywając francuskie tajemnice. To idealna lektura dla tych, którzy planują wybrać się w niezapomnianą podróż wypełnioną niezwykłymi atrakcjami. Francja jest taka piękna…..

 

100 miejsc we Francji, które każda kobieta powinna odwiedzić

Marcia De Sanctis

Wydawnictwo Literackie, Kraków 2016

Cena: 29,90 zł