Dionizje w Tarnowie

Od 8 do 14 września w Tarnowie zagości Bachus – program III Wielkich Tarnowskich Dionizji jest naprawdę imponujący!

“III Wielkie Tarnowskie Dionizje” rozpoczną się w Muzeum Okręgowym w Tarnowie wernisażem wystawy przygotowanej przez Węgierski Instytut Kultury w Warszawie i Muzeum Okręgowe w Tarnowie: „W jak Węgry, W jak Winonapój uzyskiwany na drodze całkowitej lub częściowej fer... (...). Wino i tradycje winiarskie na Węgrzech”.

Począwszy od 8 września w sześciu restauracjach Tarnowa będzie można degustować wina w towarzystwie specjalnie dobranych do nich potraw oraz muzyki. Zaprezentowane zostaną wina polskie (z Winnicy „Chodorowa”, właściciel winnicy przeprowadzi prezentację multimedialną oraz opowie o winach przeznaczonych do degustacji: Solaris, Rondo, Regent, Seyval Blanc, Hibernaljedna z najstarszych nowych białych odmian mieszańcowych,... (...) – także w wersji likierowanej), wina dawnej monarchii habsburskiej, wina z Bałkanów, Australii i RPA.

Odbędą się również wycieczki do pobliskich winnic połączone z degustacjami i zwiedzaniem atrakcji turystycznych.

Teatralny „openair” w Teatrze im. L.Solskiego na zakończenie Dionizji zapowiada się równie ciekawie: piknik na schodach teatru, spotkanie z aktorami teatru, gry i zabawy dla najmłodszych, degustacja lokalnych win a wieczorem spektakl tarnowskiego Kabaretu Literackiego „NaTenCzas” pod znamiennym tytułem „In vino(wł.) wino.. veritas”.

Szczegółowy program: http://www.tarnowskiedionizje.pl/program/

Czas Wina jest patronem medialnym wydarzenia.

Program kolacji:

Wieczór z kulturą bałkańską

8.09.2014, Poniedziałek
Restauracja Hotelu „TARNOVIA”

Wina polskie

9.09.2014, Wtorek
Restauracja „Tatrzańska”

Wina australijskie

10.09.2014, Środa
Restauracja „U Jana”

 

Wina środkowoeuropejskie: Słowacja, Czechy, Niemcy, Austria

11.09.2014, Czwartek
Restauracja Hotelu „CRISTAL PARK”

Wina rumuńskie

12.09.2014, Piątek
Restauracja Willa Krzyska Hotel Krzyski ***

Wina węgierskie

13.09.2014, Sobota
Restauracja Winiarnia LIPPÓCZY PINCE s.c. Sztyler i Hegedus

Udział w poszczególnych wieczorach: 50 zł od osoby; godzina rozpoczęcia: 19.00; wyjątkowo w Restauracji „U Jana” rozpoczęcie godz. 12. W cenie pakietu degustacja win i zakąsek. Obok pakietu dionizyjnego, restauracje przygotują również specjalne menu, dostępne jedynie w czasie tarnowskiego Święta Wina.