“Kawalerowie Angeliny” – książka nie tylko o amorach

Niedawno miała premierę książka “Kawalerowie Angeliny” Briana O’Reilly. To opowieść o losach pewnej kobiety, która w kuchni odnalazła siłę na dalsze życie.

Niespodziewane odejście Franka sprawia, że świat Angeliny – do tej pory szczęśliwej, młodej mężatki – rozpada się. Pewnej późnej nocy zaczyna ona przelewać cały swój żal i gniew w jedyną czynność, która przynosi jej ulgę – w gotowanie. Zagłuszając emocje, jak w amoku przygotowuje talerz za talerzem pysznej lasagni, piecze chrupiący chleb, nacieranego ziołami kurczaka… Większość jedzenia rozdaje swoim sąsiadom – małej włoskiej społeczności Filadelfii.

Basil Cupertino, który właśnie zamieszkał po drugiej stronie ulicy, jest wręcz urzeczony potrawami, które Angelina przygotowała tej bezsennej nocy i proponuje jej gotowanie dla niego. Wkrótce wieści o jej niezwykłych zdolnościach kulinarnych rozchodzą się coraz szerzej i Angelina gotuje już dla siedmiu nieżonatych mężczyzn. Stopniowo odkrywa magiczną moc jedzenia, które może uleczyć, zbliża do siebie ludzi, i być może może dać szansę na drugą miłość.

„Kawalerowie Angeliny” to wypełniona po brzegi domowym ciepłem, słodka opowieść o przezwyciężaniu żalu, podążaniu za własnym sercem… i jedzeniu, oczywiście. Przekonaj się, jakie dania pozwoliły Angelinie podbić serca sąsiadów – dzięki fantastycznym przepisom, zamieszczonym w książce, teraz także i Ty możesz odkryć smakowite sekrety włoskiej kuchni!

“Kawalerowie Angeliny. Opowieść z włoskiej kuchni”
Brian O’Reilly
Wydawnictwo Replika

 

“Czas Wina” sprawuje patronat medialny nad pozycją. Recenzję książki “Kawalerowie Angeliny” opublikujemy w wydaniu sierpniowo-wrześniowym naszego magayznu. Zapraszamy do lektury!