Nowa jakość doznań

W marcu w siedzibie redakcji „Czasu Wina” odbyło się testowanie kieliszków firmy Eisch. Wykonane w technologii Sensis piaskowane naczynia zapewniają bardziej zmysłowe, głębsze i harmonijne doznania.

Niby ten sam kształt. niby takie samo szkło… ale jaka różnica! Próbowaliśmy wina białe i czerwone w kieliszkach zwykłych i wykonanych w technologii Sensisplus. Kształt kieliszków nie różnił się, lecz efekt był kosmicznie odmienny! Winonapój uzyskiwany na drodze całkowitej lub częściowej fer... (...) pite w kieliszkach Eisch dostarczało o wiele więcej aromatów i doznań smakowych, stawało się bardziej harmonijne, złożone i eleganckie. Kieliszki pomogły wydobyć z niego pełny potencjał smakowy, oczywiście bez zmian charakteru samego wina.

Proces technologiczny Sensisplus jest tajemnicą producenta. Ma wyłącznie charakter fizyczny, przy czym nie modyfikuje się powierzchni kieliszka. Naczynia można myć tradycyjnie i w zmywarkach automatycznych. Firma posiada także w swej ofercie serię jeuneuse, czarne kieliszki i karafki.

Zalety kieliszków Eisch Sensisplus docenił Ronn Wiegand, międzynarodowy autorytet winiarski mieszkający w Kalifornii. Był pierwszym ekspertem, który wydał o nich bardzo pozytywną opinię. Także Robert Parker, gdy w 2004 roku prowadził degustację w Culinary Institute of America w Napa Valley z okazji 25. rocznicy wydawania przez niego czasopisma „The Wine Advocate”, użył kieliszków firmy Eisch.

W następnym numerze „Czasu Wina” zapraszamy do przeczytania relacji z wizyty u producenta!

ALW