Wirtualna wycieczka do château

Google Streetview wyszło naprzeciw oczekiwaniom osób interesująch się winem. W najbliższym czasie czeka ich nowa przygoda.

Google Maps rozpoczęło swoją działalność w 2007 roku. Do dzisiaj zeskanowało drogi w 39 krajach i pozwala odwiedzić 3 tysiące miast bez ruszania się sprzed ekranu komputera. Te same wycieczki staną się niebawem możliwe w wybranych bordoskich châteaux.

Pierwsze do programu przystąpiło we wrześniu Château Lafon-Rochet w Saint-Estèphe. I już niebawem użytkownicy Google Streetview będą mogli wirtualnie pospacerować po wnętrzu winiarni, zejść do jej piwnic, a potem rozejrzeć się po najbliższej okolicy posiadłości.

– To szczęście zostać pierwszym château, które znajdzie się w Streetview – wyjaśnia Basile Tesseron z Lafon-Rochet. – Pierwsze zdjęcia zostały wykonane już pod koniec sierpnia. Jesteśmy pewni, że ta współpraca pomoże klientom być bliżej nas.

Podobnie myśli Google Streetview, który zamierza wprowadzić do swoich zasobów przestrzenie identyfikowane jako ważne kulturowo, w planach mając takie miejsca, jak wieża Eiffla czy Kunsthistorisches Muzeum w Wiedniu.

https://www.google.com/maps/views/home?gl=us&hl=en-us