Jakie alkohole na targach WorldFood Warsaw?

Poznaj bogactwo smaków, zapachów i barw wina z różnych regionów świata – już od 11 do 13 kwietnia 2017 roku.

Już za niespełna tydzień w Warszawie zaprezentują się producenci i dystrybutorzy wybornych trunków z różnych stron świata. Produkty rodem z Portugalii, Włoch, Hiszpanii, Afryki Południowej, Ukrainy, Rumunii, Rosji a także rodzime produkcje zadowolą najbardziej wyrafinowane podniebienia. Szeroka oferta alkoholowa zostanie uzupełniona propozycją win rodzimych pod kierunkiem prekursora odrodzenia polskiego winiarstwa Romana Myśliwca, właściciela winnicy Golesz, autora licznych książek i publikacji.

Sektor Wine&Spirits dedykowany jest dystrybutorom i hurtownikom napojów alkoholowych, sommelierom i menedżerom restauracji i winiarni.


Zaproszeni przez organizatorów eksperci doradzą jak dobrać wina i mocne alkohole do karty menu oraz zaprezentują tajniki foodparingu – szkolenie poprowadzi Szymon Milonas z Wine rePublic. W trakcie targów odbędzie się m.in. degustacja win włoskich oraz dyskusja o trendach w sektorze winiarskim tego regionu, którą poprowadzi Tomasz Kolecki, wiceprezes Stowarzyszenia Sommelierów Polskich. Redaktor portalu Winicjatywa, Wojciech Bońkowski zaprasza na degustację win ekologicznych.

Podczas targów WorldFood Warsaw będzie miała premierę książka Ochrona winorośli wydana przez Fundację Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa Galicja Vitis. Autorem tego bogato ilustrowanego zdjęciami i tabelami podręcznika adresowanego do polskich winiarzy jest dr Janusz Mazurek. Eksperci Fundacji odpowiedzą też na pytania czy na polskim winie można zarobić oraz przybliżą zagadnienia związane z marketingiem wina.

W imieniu Organizatorów zapraszamy od 11 do 13 kwietnia do hal EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie!

Rejestracja on-line: www.worldfood.pl/Rejestracja-on-line