Kulinarne atrakcje EuroGastro

Baba, kiszka, kindziuk i sękacz to rarytasy tradycyjnej podlaskiej kuchni, które będzie można zobaczyć i posmakować podczas Targów EuroGastro 2012.

Dla zwiedzających przygotowany będzie minibazar z produktami regionalnymi Podlasia. Chętni będą mogli skosztować wyśmienitych lokalnych ciast, ryb, mięsa, miodów, serów i pieczywa. Podczas Targów EuroGastro odbędą się również inne widowiskowe pokazy kulinarne. Pierwszego dnia targów ekspert i doradca kulinarny, rodowity Grek, Theofilos Vafidis, będzie zachęcał do swoich rodzimych smaków. Tego dnia odbędzie się również konkurs kulinarny na dania inspirowane smakami Hellady i IV Festiwalu Carvingu.

Drugiego dnia EuroGastro młodzi kucharze, będą walczyć w autorskim konkursie mistrza kuchni Roberta Sowy, o tytuł „Kulinarny Talent”. Zawodników oceniać będzie jury składające się ze znanych kucharzy i gwiazd show biznesu. Wszystkie pokazy kulinarne dostarczą nie tylko doznań artystycznych, ale również smakowych – będzie można skosztować przygotowanych podczas prezentacji rarytasów.

Na wielbicieli słodkości będą czekać interesujące pokazy cukiernicze:  21 marca odbywać się będą pokazy tworzenia pralin, trufli czekoladowych oraz dekoracji w stylu angielskim (w programie m.in.: temperowanie czekolady, wylewanie form do pralin, osadzanie czekolady na ściankach, wylewanie czekolady z form, schładzanie, nadziewanie, zamykanie, wyjmowanie pralin)oraz konkurs degustacyjny dla zwiedzających. Tego samego dnia będzie można podziwiać tworzenie rzeźb czekoladowych i ozdabianie czekoladowych jaj wielkanocnych przez znane osoby, połączone z aukcją charytatywną, W piątek 23 marca przewidziano zaś pokazy „Desery czekoladowe tworzone z pasją” oraz „Desery Wielkanocne” oraz pokaz nowoczesnych technik dekorowania tortów w stylu angielskim.

Na targach swoją ofertę dla branży HoReCa zaprezentuje również wielu producentów i dystrybutorów win i alkoholi. Także Wydawnictwo „Czas Wina” zaprasza na swoje stoisko! Będzie można zamówić prenumeratę i kupić archiwalne numery magazynu.

Targi EuroGastro trwać będą w dniach 21-23 marca 2012 w Centrum Targowo-Kongresowym MT Targi przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Zwiedzający powinni dokonać obowiązkowej rejestracji na targi online na stronie www.eurogastro.com.pl/rejestracja lub na miejscu. Osoby, które zarejestrują się online, są uprawnione do 50% zniżki na bilet wstępu na EuroGastro.

Magazyn „Czas Wina” jest patronem medialnym Targów EuroGastro 2012.

Dla 5 pierwszych osób, które zgłoszą chęć udziału w targach na adres: redakcja@czaswina.pl mamy przygotowane podwójne zaproszenia na Targi.