Po weselu

Książę Albert z Monaco na swoje wesele z Charlene Wittstock wybrał organiczne winonapój uzyskiwany na drodze całkowitej lub częściowej fer... (...) z 15 hektarowej winnicy w Prowansji.

Specjalna edycja magnumbutelka wina o pojemności równej dwóm standardowym butelk... (...) Domaine(fr.) posiadłość, majątek, gospodarstwo.. Saint Albert została ozdobiona monogramem upamiętniającym książęcy ślub. Do Monaco dotarły: czerwone, 2007 (cinsault, grenache noirodmiana czerwonych winogron uprawianych głównie w Dolinie ... (...) i syrahfrancuska odmiana czerwonych winogron uprawianych głównie ...) oraz białe, 2010 (clairette vert, vermentino i ugni blanc).

Olivier Foucou, właściciel i enolog Domaine Saint Albert, dostarczył do Monaco na weselny weekend 50 butelek magnum, przeznaczonych dla specjalnych gości i rodziny książęcej.

„Mamy małą produkcję, robimy wina tradycyjnymi prowansalskimi metodami. Wesele nie jest dla nas komercyjną okazją, nie będziemy po nim sprzedawać nadprogramowych butelek magnum. Jesteśmy po prostu dumni, że książę Albert lubi nasze wina i wybrał je na tę okazję” – stwierdził Olivier Foucou.

Wina z Domaine Saint Albert są sprzedawane na francuskiej riwierze i w Monaco.

Marta Śmietana