Wina jak w zegarku

Karl-Friedrich Scheufele, wiceszef luksusowej marki zegarków Chopard, kupił posiadłość Château Monestier La Tour.

Mimo że to zakup na rzecz firmy, nie wynika z silnej obecnie mody na winiarskie posiadłości uzupełniające portfolio biznesowych tuzów. Scheufele, miłośnik Château Haut-Brion, otworzył w 1996 roku w Genewie specjalistyczny bordoski punkt La Galerie des Arts du Vin oraz sieć fachowych sklepów Le Caveau de Bacchus.

Wspólnie z żoną Christine latami szukali właściwego miejsca i razem zakochali się w Monestier La Tour. Posiadłość leży 20 km od Bergerac i jej 100 ha obejmuje 30 ha winnic na gliniasto-wapiennych glebach, ogromny park oraz XIII-wieczne zabudowania.

Wina z Monestier La Tour mają dwie apelacje: côtes de bergerac i saussignac. Powstaje tu 7,5 tys. skrzynek win czerwonych (merlotMerlot to jedna z najbardziej znanych i rozpowszec..., cabernet sauvignonfrancuska, klasyczna, najbardziej rozpowszechniona i po..., cabernet francczerwona odmiana winogron, jedna z bardziej rozpowszechniony... (...) i malbecfrancuska odmiana czerwonych winogron uprawianych głównie ... (...)) oraz 5 tys. skrzynek win białych (sauvignon blancjedna z najbardziej rozpowszechnionych na świecie białych ..., sémillonfrancuska odmiana białych winogron.Uprawiana głównie w Bo... (...) i muscadellefrancuska odmiana białych winogron uprawianych głównie w ... (...)).

Marta Śmietana