Strona główna Tagi Konkurs winiarski

Tag: konkurs winiarski

Oceny win niejasne. Z rozmów sędziów

Ocena wina to bardzo trudna sprawa. Wymaga doświadczenia, wiadomo. Tak jest we wszystkich dziedzinach. Ostatnio spotkałem się jednak z dziwnym podejściem do oceny win na międzynarodowych zawodach – punktowaniem z perspektywy jakości wina, ale uwzględniającym też docelowe miejsce jego sprzedaży.

„Nie ogarniam”. Medale i wino

Jak konkurs, to podium. Jak podium, to trzy medale: brąz, srebro i złoto. Dalej jest tylko seria sukcesów względnych i pomniejszych, o których szybko się zapomina, bo nikt nie ma najmniejszych wątpliwości, kto zwyciężył. Cudownie by było, gdyby podobna jasność towarzyszyła konkursom winiarskim. Badania rynku potwierdzają, że konsumenci coraz mniej wierzą opinii paneli sędziowskich i przyznanym odznaczeniom. Mimo to (!) umieszczenie symbolu złotego medalu na etykiecie jest jednym ze skuteczniejszych posunięć marketingowych. Paradoks?

Konkurs na welodromie. 26. Concours Mondial de Bruxelles

Wczoraj dobiegł ostatni dzień zmagań w czasie 26. Concours Mondial de Bruxelles, który w tym roku odbywał się w szwajcarskiej podalpejskiej miejscowości Aigle, leżącej niemal nad Jeziorem Genewskim....

Międzynarodowy Konkurs Win Galicja Vitis 2019

Fundacja Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa GALICJA VITIS podała informacje dotyczące najnowszej edycji Międzynarodowego Konkursu Win GALICJA VITIS. W ostatnich edycjach jury, złożone z...

Najlepsze różowe wina z całego świata. Oficjalne wyniki International Rosé Championship...

For English version, see here. Jury trzeciej edycji międzynarodowego konkursu win różowych International Rosé Championship pod przewodnictwem Elizabeth Gabay MW ogłosiło oficjalną listę tegorocznych zwycięzców....

Wielki konkurs wschodni

Wczoraj w Kiszyniowie zakończył się dwudniowy Eurazjatycki Konkurs Winiarsko-Alkoholowy. Myślałem, że zaproszono mnie na pierwszą jego edycję, na miejscu okazało się, że były to już dwudzieste drugie z tych zawodów.

Nowa edycja konkursu „Wino na medal”

Rusza druga edycja konkursu „Wino na medal” organizowanego przez Stowarzyszenie Sommelierów Polskich. Konkurs jest adresowany do działających w Polsce importerów, dystrybutorów i producentów wina, których produkty są dostępne w ofercie branży HORECA.

Międzynarodowy konkurs win zimnoklimatycznych

Pierwsza edycja Cool Climate Wine Awards, międzynarodowego konkursu win zimnoklimatycznych organizowanego przez naszą redakcję, odbędzie się już w kwietniu!

Galicja Vitis 2018 – medale rozdane!

W ostatni piątek (18 maja 2018 r.) dobiegły końca dwudniowe zmagania w międzynarodowym konkursie winiarskim Galicja Vitis 2018. Sporo się działo, niektóre wyniki jak zwykle zaskakują, ale poziom był wysoki. Znamy już najlepsze wina w swoich kategoriach.

Konkurs win GALICJA VITIS 2018

GALICJA VITIS to nie tylko największy konkurs winiarski w Polsce, ale jeden z największych w środkowej Europie, odbywający się zgodnie z międzynarodowymi standardami. W tym roku odbędzie się w dniach 17 i 18 maja w Krakowie.

Newsletter

Strona zawiera informacje handlowe dotyczące napojów alkoholowych i przeznaczona jest dla osób pełnoletnich.

Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat ?