Flaszki za medale

fot. Dokshin Vlad / shutterstock
fot. Dokshin Vlad / shutterstock

Słynna bordoska winiarnia Château Lafite-Rothschild zaoferowała piłkarzom zwycięskiej drużyny Francji „trochę” butelek swoich win. Wiemy, jakie to będą wina, lecz nikt nie wie, ile flaszek pójdzie na prezenty.

Butelkityp butelek o różnym kształcie, pojemności i kolorze, pr... będą pochodziły z rocznika 1998, a więc tego, w którym drużyna Francji, jeszcze pod wodzą Zinedine’a Zidane’a, zdobyła mistrzostwo świata w piłce nożnej. W ostatnią niedzielę Francja pokonała w finale Chorwację 4:2, a wieczorem przez ulice Paryża przetoczył się wielusettysięczny tłum kibiców. Podobny witał wczoraj wracających z Moskwy piłkarzy.

Informacja o prezencie pojawiła się na oficjalnym koncie Instagram. Była skierowana do piłkarzy, ale brzmiała dość lakonicznie: „Dajcie znać, jeśli chcielibyście świętować przy flaszce Château Lafite-Rothschild 1998”. Firma dodała, iż odłożyła „parę” butelek specjalnie na tę okazję. Problem w tym, że nikt nie wie, ile dokładnie. Château Lafite-Rotschild 1998, AOC Pauillac Premieres Grands Crus(fr.) zbiór, obszar uprawy, parcela, działka.Przeważnie n..., to wielki i drogi rarytas.W Polsce kosztowałoby co najmniej kilka tysięcy złotych za flaszkę. Natomiast zakup większej ilości naraz byłby trudny nawet we Francji.

źródło: „Decanter”