Pod napięciem

Genialni rock’n’rollowcy z australijskiej kapeli AC/DC po wydaniu kilkunastu płyt i blisko 40 latach na scenie postanowili wypromować własną markę wina. Dołączają tym samym do licznej grupy muzyków – od Madonny i Stinga po bardziej hałaśliwe Kiss, Motörhead i Satiricon – firmujących swoim szyldem wina różnych producentów z całego świata.

W przypadku AC/DC wina oczywiście pochodzą z Australii. Produkuje je winiarnia Warburn Estate, będąca częścią Woolworths Liqour Group, z winogron pochodzących z okręgów Coonawarra i Barossa Valleyregion winiarski Południowej Australii.Powierzchnia upraw ... (...). Jak na australijską klasykę przystało, w portfolio występują między innymi Back in Black Shirazfrancuska odmiana czerwonych winogron uprawianych głównie ..., Highway to Hell Cabernet Sauvignonfrancuska, klasyczna, najbardziej rozpowszechniona i po..., Hells Bells Sauvignon Blancjedna z najbardziej rozpowszechnionych na świecie białych ... oraz You Shook Me All Night Long Moscato.

Niestety, fani z Polski muszą się na razie obejść się smakiem. Głównym rynkiem zbytu ma pozostać kontynent down unda. – Chcemy głównie nasycić rynek lokalny – mówi Steve Donohue, z Woolworths Liqour Group. – Tak, by tutejsi wielbiciele mieli łatwy dostęp do win tej ikony rocka – dodaje.

Premiera win odbyła się 18 sierpnia. AC/DC sprzedali ponad 150 milionów płyt na całym świecie, a ich stronę na facebooku wspiera aż 13 milionów fanów. Wypada życzyć ich winom podobnej popularności.

Łukasz Wojnarowicz